تنیس فا

سقوط ایران به قعر دیویس کاپ آسیا

0

تیم ملی تنیس مردان ایران با ارائه نمایشی ضعیف در مسابقات دیویس کاپ آسیا و اقیانوسیه به دسته چهارم این رقابت‌ها سقوط کرد.

تنیسفا – رقابت‌های جام دیویس ۲۰۱۹ در گروه ۳ آسیا/اقیانوسیه با حضور ۸ تیم و طی ۴ روز (۵ تا ۸ تیر ماه ۱۳۹۸) در کشور سنگاپور برگزار شد و تیم ایران با شکست در تمامی مسابقات خود به عنوان هشتمی رسید و به دستۀ پایین‌تر سقوط کرد.

تیم ایران که با ترکیب شاهین خالدان، حسام اسماعیل یزدی، مهدی سوری، کیارش سوری و به سرمربی‌گری سعید احمدوند در این مسابقات حضور یافته بود، با شکست برابر تیم‌های سوریه، مالزی و قطر به عنوان تیم چهارم گروه ب حریف سنگاپور در مرحله پلی‌آف شد و در این دیدار نیز با نتیجه دو بر یک شکست خورد تا به عنوان ضعیف‌ترین تیم این دوره از رقابت‌ها شناخته شود.

در مرحله پلی‌آف، حسام یزدی در بازی نخست مغلوب شد اما در بازی دوم شاهین خالدان توانست با پیروزی در یک نبرد نزدیک و حساس، حساب کار را به تساوی بکشاند و امید ایران را برای بقای در گروه سه زنده نگه دارد. امیدی که دیری نپایید و با شکست کیارش سوری و شاهین خالدان در بازی سرنوشت‌ساز سوم، سقوط ایران به دسته پایین‌تر خیلی زود قطعی شد.

ملی‌پوشان ایران در رقابت‌های این دوره عملکرد ضعیفی را از خود به نمایش گذاشتند و از مجموع ۱۲ مسابقه‌‌ای که در برابر تیم‌های سوریه، مالزی، قطر و سنگاپور انجام دادند، تنها دو پیروزی به دست آوردند.

به این ترتیب، تیم دیویس کاپ ایران سال آینده در دسته چهارم (پایین‌ترین سطح) منطقه آسیا و اقیانوسیه رقابت خواهد کرد.

1/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید