تنیس فا

راجر فدرر با شکست داوید گوفن به رکورد ۱۰ قهرمانی در هاله دست یافت

0

راجر فدرر با غلبه بر داوید گوفن فاتح مسابقات ۵۰۰ امتیازی هاله در آلمان شد.

تنیسفا – دیدار پایانی رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی هاله روز یک‌شنبه بین راجر فدرر و داوید گوفن برگزار شد و در پایان، فدرر کهنه‌کار با پیروزی مقابل حریف بلژیکی برای ۱۰ـمین بار به مقام قهرمانی این مسابقات رسید. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۷)

فدرر که در ۱۵۵ـمین فینال دوران حرفه‌ای خود شرکت می‌کرد، با این قهرمانی ۱۰۲ـمین جام خود را به دست آورد و حالا تنها ۷ عنوان با رکورد جیمی کانرز افسانه‌ای فاصله دارد. کانرز با ۱۰۹ عنوان رکوردار بیشترین تعداد قهرمانی در تاریخ تنیس است.

استاد سوئیسی که با این پیروزی، آمار خود در مسابقات هاله را به ۶۸ برد در برابر تنها ۷ شکست بهبود بخشید، دربارۀ این قهرمانی گفت: «فوق‌العاده است. بنابه دلایلی فکر نمی‌کردم دیگر بتوانم در اینجا به قهرمانی برسم. سعی کردم مسابقه به مسابقه پیش بروم چون دیدارهای دور دوم و یک‌چهارم پایانی به‌قدری دشوار بودند که من به این‌که پس از قهرمانی چه احساسی خواهم داشت، فکر نکردم. و حالا قهرمان شدم. این برای اولین بار است که ۱۰ مرتبه در یک تورنمنت قهرمان می‌شوم، بنابراین واضح است که این لحظۀ ویژه‌ای در دوران حرفه‌ای من محسوب می‌شود.»

فدرر در مورد حضورش در مسابقات ویمبلدون نیز گفت: «هر بار که در هاله قهرمان شده‌ام، در ویمبلدون عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشته‌ام. البته که تضمینی وجود ندارد. اما به اندازۀ کافی در تنیس حرفه‌ای حضور داشته‌ام که بدانم این موضوع چقدر اهمیت دارد. مهم‌ترین نکته آن است که می‌دانم هیچ‌گونه مصدومیتی ندارم. چند روزی به استراحت خواهم پرداخت و پس از آن به ویمبلدون خواهم رفت و تمرینات را از سر خواهم گرفت. اما اکنون می‌خواهم از این قهرمانی لذت ببرم، اندکی استراحت کنم و بعد به استقبال ویمبلدون بروم.»

به این ترتیب اسطورۀ تنیس جهان با دست پر به ویمبلدون خواهد رفت. وی با فتح هاله ۵۰۰ امتیاز کسب کرد و به رغم اینکه در رده‌بندی جدید در رتبه سوم باقی خواهد ماند، در مسابقات ویمبلدون سید دوم خواهد بود.

در بخش مردان مسابقات ویمبلدون، سیدبندی با روش متفاوتی انجام می‌شود که در آن امتیازات کسب شده در مسابقات چمن ِ دو سال گذشته بر مبنای فرمولی مشخص به امتیازات رنکینگ بازیکنان اضافه می‌شود و سیدهای برتر بر این اساس مشخص می‌شوند.

اضافه می‌شود که جایزۀ نقدی فرد قهرمان مسابقات هاله نیز ۴۲۹/۹۵۵ یورو بود که فدرر آن را از آن خود کرد.

4.2/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید