تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۹؛ جوکوویچ و تیم حریف یک‌دیگر در نیمه‌نهایی شدند / حذف هالپ از رقابت‌ها

0

 نواک جوکوویچ و دومینیک تیم به ترتیب با پیروزی مقابل ساشا زورف و کارن خاچانوف حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند. در بخش زنان آماندا انیسیمووا با خلق یک شگفتی سیمونا هالپ مدافع عنوان قهرمانی را حذف کرد.

تنیسفا – رقابت‌های رولان گاروس ۲۰۱۹ که روز چهارشنبه به دلیل بارندگی لغو شد، روز گذشته با برگزاری بازی‌های باقی‌مانده از مرحلۀ ۱/۴ پایانی پیگیری شد. در استادیوم فیلیپ شاتریه، نواک جوکوویچ به مصاف الکساندر زورف رفت و با پیروزی ۰-۳ مقابل تنیس‌باز آلمانی برای نهمین بار به جمع ۴ نفر برتر اپن فرانسه رسید. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۵-۷)

مرد شمارۀ یک تنیس جهان با پیروزی مقابل سید پنجم مسابقات برای ۳۵ـمین بار به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یافت. جوکوویچ هم‌چنین ۲۶ـمین برد پیاپی خود در مسابقات گرند اسلم را کسب کرد.

«صربیناتور» برای حضور دوباره در فینال رولان گاروس باید از سد دومینیک تیم عبور کند. تیم، نایب‌قهرمان دورۀ قبل، روز گذشته با پشت سر گذاشتن کارن خاچانوف روس در ۳ ست برای چهارمین سال متوالی راهی مرحلۀ نیمه‌نهایی آزاد فرانسه شد. (۲-۶ ۴-۶ ۲-۶)

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات رولند گروس به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

جوکوویچ و تیم امروز برای ۹ـمین بار به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. در ۸ دیدار گذشته تنیس‌باز اهل بلگراد ۶ بار حریف ۲۵ ساله‌اش را شکست داده و تنها ۲ بار میدان را به او واگذار کرده است. در آخرین مصاف این دو که حدود یک ماه قبل در مسترز مادرید برگزار شد، جوکوویچ در دو ست نزدیک توانست تیم را شکست دهد.

جوکوویچ که در پاریس به دنبال فتح چهارمین گرند اسلم متوالی خود است، پس از مسابقه دیروز گفت: «هر چه جلو می‌روم احساس اینکه در حال تاریخ‌سازی هستم قوی‌تر می‌شود. این یکی از بزرگترین انگیزه‌های من است. برای تاریخ‌سازی راه بهتری جز پیروزی در گرند اسلم‌ها و تلاش برای ماندن در صدر جدول وجود ندارد.»

تیم نیز در خصوص راهیابی به دور نیمه‌نهایی گفت: «من در کنار سه بازیکن برتر تاریخ تنیس به نیمه‌نهایی رسیدم. همین نشان می‌دهد که چه راه دشواری را باید طی کنم.»

کانال‌های پخش‌کننده مسابقات تنیس آزاد فرانسه 

در بخش زنان اما شگفتی بزرگی روی داد؛ آماندا انیسیمووا تنیس‌باز جوان آمریکایی دست به کار بزرگی زد و با حذف سیمونا هالپ مدافع عنوان قهرمانی، به مرحلۀ نیمه‌نهایی صعود کرد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

انیسیمووا با غلبه بر هالپ برای نخستین بار به جمع ۴ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم پیوست. بازیکن ۱۷ سالۀ اهل نیوجرزی هم‌چنین جوان‌ترین بازیکن از سال ۲۰۰۶ به این سو است که حضور در نیمه‌نهایی رولان گاروس را تجربه می‌کند.

در مسابقۀ دیگر دور ۱/۴ نهایی نیز اشلی بارتی موفق شد با غلبه بر مدیسن کیز نایب‌قهرمان سابق اپن آمریکا، حریف انیسیمووا در مرحلۀ بعد شود. (نتیجه: ۵-۷ ۳-۶)

بارتی استرالیایی نیز همانند انیسیمووا اولین حضورش در دور نیمه‌پایانی یک گرند اسلم را تجربه خواهد کرد.

برنامه مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید