تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۹؛ صعود آسان جوکوویچ و تیم به جمع هشت نفر برتر/ خط‌ونشان هالپ برای رقبا با پیروزی قاطع در ۱/۸ پایانی

0

در نهمین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ تکلیف دیگر بازیکنان راه‌یافته به دور یک‌چهارم نهایی مشخص شد؛ نواک جوکوویچ، دومینیک تیم، الکساندر زورف، کارن خاچانوف و کی نیشیکوری با پیروزی مقابل حریفان خود به جمع ۸ نفر برتر مسابقات پیوستند. در بخش زنان نیز سیمونا هالپ، اشلی بارتی و مدیسن کیز توانستند راهی دور یک‌چهارم نهایی شوند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم آزاد فرانسه روز گذشته با انجام دیدارهای باقی‌مانده از مرحلۀ ۱/۸ نهایی دنبال شد. در نخستین دیدار، نواک جوکوویچ مرد شمارۀ یک تنیس جهان در ورزشگاه فیلیپ شاتریه مقابل یان-لنارد اشتروف قرار گرفت و با شکست آسان این تنیس‌باز آلمانی، برای ۴۴ـمین بار به جمع ۸ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم راه یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

صربیناتور با پیروزی در دیدار روز گذشته به اولین بازیکن مرد تاریخ رولان گاروس تبدیل شد که توانسته ۱۰ سال پیاپی به مرحلۀ ۱/۴ این رقابت‌ها صعود کند.

 جوکوویچ در دور ۱/۴ پایانی با الکساندر زورف روبرو می‌شود؛ «ساشا» روز قبل با برتری ۱-۳ برابر فابیو فونینی ایتالیایی برای دومین سال پیاپی به ۱/۴ نهایی رولان گاروس رسید. (نتیجه: ۷-۶ ۲-۶ ۲-۶ ۶-۳)

جوکوویچ و زورف تاکنون ۴ مرتبه برابر یک‌دیگر به میدان رفته‌اند که سهم هر کدام دو پیروزی بوده است. در آخرین رویایی این دو، جوان ۲۲ سالۀ آلمانی موفق شد تنیس‌باز اهل بلگراد را در رقابت‌های فینال تور جهانی سال گذشته شکست دهد.

دیدار نیمه‌تمام کی نیشیکوری و بنوآ پر فرانسوی که به‌دلیل تاریکی هوا به روز گذشته موکول شد، در استادیوم سوزان لنگلن ادامه یافت و در پایان نینجای ژاپنی با پشت سر گذاشتن پر در ۵ ست، حریف رافائل نادال در مرحلۀ بعد شد. (نتیجه: ۵-۷ ۷-۶ ۲-۶ ۷-۶ ۲-۶)

در مسابقۀ دیگر، دومینیک تیم، تنیس‌باز اتریشی توانست آخرین فرانسوی باقی‌مانده در مسابقات یعنی گائل مونفیس را به‌راحتی شکست دهد و برای چهارمین سال متوالی به مرحلۀ ۱/۴ نهایی صعود کند. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۴-۶)

نایب‌قهرمان دورۀ گذشته در دور بعد باید با کارن خاچانوف مسابقه دهد. تنیس‌باز روس روز گذشته در مسابقه‌ای که ۳ ساعت و ۹ دقیقه به طول انجامید، خوان مارتین دل‌پوترو را از پیش رو برداشت و برای نخستین راهی دور ۱/۴ پایانی یک تورنمنت گرند اسلم شد.

خاچانوف ۱۰ـمین تنیس‌باز اهل روسیه است که حضور در جمع ۸ نفر برتر مسابقات گرند اسلم را تجربه می‌کند.

تنها رویارویی تیم و خاچانوف به دور نیمه‌پایانی مسابقات مسترز پاریس ۲۰۱۸ بازمی‌گردد که خاچانوف توانست تیم را شکست دهد.

در رقابت‌های بخش زنان، سیمونا هالپ مدافع عنوان قهرمانی با شکست تحقیرآمیز ایگا شیانتک از لهستان در ۴۴ دقیقه نشان داد که به چیزی جز قهرمانی نمی‌اندیشد. (نتیجه: ۰-۶ ۱-۶)

هالپ در چهارمین حضور خود در یک‌چهارم نهایی رولان گاروس باید به مصاف آماندا آنیسیمووا برود. آنیسیمووا، جوان ۱۷ سالۀ آمریکایی نیز روز قبل با الیونا بولسووا برای اولین بار به مرحلۀ ۱/۴ نهایی یک تورنمنت گرند اسلم رسید. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶)

در دو دیدار دیگر، اشلی بارتی و مدیسن کیز، سیدهای ۸ و ۱۴ مسابقات، به ترتیب با پیروزی مقابل سوفیا کنین و کاترینا سینیاکووا حریف یک‌دیگر در دور بعد شدند.

برنامه مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸

 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید