تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۹؛ واورینکا پیروز نبرد توان‌فرسا با سیتسیپاس / صعود آسان فدرر و نادال به یک‌چهارم نهایی

0

در نخستین روز از هفتۀ دوم رقابت‎‌های اپن فرانسه ۲۰۱۹، راجر فدرر، رافائل نادال و استن واورینکا با عبور از سد رقبای خود به دور یک‌چهارم نهایی صعود کردند. در بخش زنان، اسلون استیونس، پترا مارتیچ، یوهانا کونتا و مارکتا واندروسووا توانستند به جمع ۸ نفر برتر راه پیدا کنند.

تنیسفا – مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۱۹ روز یک‌شنبه با برگزاری دیدارهای مرحله ۱/۸ پایانی پیگیری شد. در مهم‌ترین دیدار که یکی از بهترین رقابت‌های امسال نیز بود، استن واورینکا و استفانوس سیتسیپاس در استادیوم سوزان لنگلن به مصاف یک‌دیگر رفتند که در پایان واورینکا سوییسی توانست پس از ۵ ساعت و ۹ دقیقه جوان اهل آتن را شکست دهد و راهی دور یک‌چهارم نهایی شود. (نتیجه: ۶-۸ ۶-۳ ۴-۶ ۷-۵ ۶-۷)

این مصاف نزدیک و توان‌فرسا به چهارمین مسابقۀ طولانی در تاریخ اوپن فرانسه و به ۴۷ـمین مسابقه‌ در دوران تنیس حرفه‌ای تبدیل شد که بیش از ۵ ساعت به طول انجامیده است.

واورینکای سوئیسی در مرحلۀ بعد با دوست و هم‌وطن پرآوازه‌اش راجر فدرر روبرو می‌شود؛ فدرر روز گذشته به‌راحتی لئوناردو مایر آرژانتینی را شکست داد و برای دوازدهمین بار به جمع ۸ نفر برتر اپن فرانسه رسید. این ۵۴ـمین حضور تنیس‌باز اهل بازل در دور ۱/۴ پایانی یک تورنمنت گرند اسلم است. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶ ۲-۶)

فدرر و واورینکا روز سه‌شنبه برای ۲۶ـمین مرتبه با یک‌دیگر مسابقه خواهند داد. در مصاف‌های رودررو، فدرر کهنه‌کار با ۲۲ پیروزی و تنها ۳ شکست دست بالا را دارد. اما به‌رغم یک‌طرفه بودن دیدارهای رودررو، واورینکا در زمین خاک حریف دست‌و‌پابسته‌ای برای استاد سوئیسی نخواهد بود. او ۴ چهار سال پیش در همین مرحله از مسابقات رولان گاروس توانست استاد سوییسی را در ۳ ست پیاپی مغلوب کند.

 رافائل نادال اسپانیایی نیز روز گذشته نشان داد که عزم خود را برای فتح ۱۲ـمین عنوان در پاریس جزم کرده است؛ سلطان خاک با غلبه بر خوان ایگناسیو لوندرو در ۳ ست پیاپی، برای ۱۳ـمین بار به مرحلۀ ۱/۴ نهایی آزاد فرانسه رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶ ۲-۶)

ماتادور با پیروزی در این دیدار، آمار خود در دومین گرند اسلم سال را به ۹۰ پیروزی در برابر تنها ۲ شکست ارتقا بخشید.

نادال در دور ۱/۴ پایانی با برندۀ مسابقۀ کی نیشیکوری از ژاپن و بنوآ پر فرانسوی دیدار می‌کند. رقابت‌ این دو تنیس‌باز روز گذشته به دلیل تاریکی هوا در پایان ست سوم (۲-۱ به نفع نیشیکوری) متوقف و به امروز موکول شد.

در بخش زنان، اسلون استیونس نایب‌قهرمان دورۀ گذشته در رولان گاروس موفق شد با شکست گاربینیه موگوروسا قهرمان پیشین رقابت‌ها برای دومین سال متوالی به دور یک‌چهارم نهایی برسد. (۳-۶ ۴-۶)

یوهانا کونتا حریف استیونس در دور بعد خواهد بود. او روز گذشته دونا وکیچ کروات را در دو ست پیاپی پشت سر گذاشت و جمع ۸ نفر برتر اپن فرانسه راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

کونتا نخستین تنیس‌باز زن بریتانیایی از سال ۱۹۸۳ به این سو است که راهی دور ۱/۴ پایانی اپن فرانسه می‌شود.

در مسابقات دیگر نیز مارکتا واندروسووا و پترا مارتیچ به ترتیب با غلبه بر آناستازیا سواستووا و کایا کانپی حریف یک‌دیگر در دور یک‌چهارم نهایی شدند.

برنامه مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید