تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۹؛ صعود جوکوویچ، تیم، زورف و دل‌پوترو به دور سوم / فرار مجدد اوساکا از شکست

0

نواک جوکوویچ، دومینیک تیم، ساشا زورف و خوان مارتین دل‌پوترو در پنجمین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ با پیروزی مقابل حریفان خود به دور سوم رقابت‌ها راه یافتند. در بخش زنان نائومی اوساکا، سیمونا هالپ و سرینا ویلیامز با غلبه بر رقبای خود راهی دور سوم شدند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم اپن فرانسه روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور دوم پیگیری شد و نواک جوکوویچ توانست در ورزشگاه سوزان لنگلن به راحتی و در زمان یک ساعت و ۳۳ دقیقه هنری لاکسونن سوییسی را مغلوب و برای چهاردمین بار به دور سوم این رقابت‌ها صعود کند. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶ ۱-۶)

مرد شمارۀ یک تنیس جهان در دور سوم با سالواتوره کاروسو، نفر ۱۴۷ـم جهان مسابقه خواهد داد؛ این تنیس‌باز ایتالیایی روز گذشته توانست ژیل سیمون فرانسوی را در سه ست پیاپی شکست دهد و به دور سوم برسد.

در دیدار دیگر، دومینیک تیم، نایب‌قهرمان دورۀ گذشته و یکی از بخت‌های اصلی این دوره، برابر الکساندر بوبلیک شمارۀ ۹۱ جهان قرار گرفت و با شکست تنیس‌باز قزاق در ۴ ست، راهی دور بعد شد. تیم در ست چهارم ۲-۵ از بوبلیک عقب افتاد اما به این ست بازگشت و در نهایت پیروز میدان شد. (۵-۷ ۳-۶ ۷-۶ ۳-۶)

تنیس‌باز اتریشی در مرحلۀ بعد با پابلو کوئواس از اروگوئه روبه‌رو خواهد شد. کوئواس نیز دیروز با انصراف کایل ادموند سید شمارۀ ۲۸ در اوایل ست سوم به دور بعد راه یافت. تیم در مصاف‌های رودررو با کوئواس، با ۳ پیروزی و دو شکست دست بالا را دارد.

الکساندر زورف آلمانی نیز دیدار روز گذشته خود را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ جوان آلمانی در این دیدار، برخلاف دور قبل که یک مسابقۀ ۵ سته انجام داد، توانست به راحتی میکائیل یمر سوئدی را در ۳ ست متوالی (۶-۷ ۳-۶ ۱-۶) از پیش رو بردارد. زورف در دور سوم به مصاف دوسان لایوویچ صرب می‌رود.

اما در یکی مسابقات جذاب روز گذشته، خوان مارتین دل‌پوترو سید شمارۀ ۸ برابر یوشیهیتو نیشی‌یوکا از ژاپن قرار گرفت و در پایان موفق شد در پنج ست که ۳ ساعت و ۴۶ دقیقه به طول انجامید، شمارۀ ۷۲ جهان را از پیش رو بردارد. (۲-۶ ۷-۶ ۲-۶ ۴-۶ ۷-۵)

برج تاندیل در دور سوم در برابر جردن تامپسن استرالیایی به میدان خواهد رفت.

در رقابت‌های دیگر، فابیو فونینی، کارن خاچانوف و گائل مونفیس به ترتیب با پیروزی مقابل فدریکو دل‌بونیس، گرگور بارر و آدرین مانارینو به دور سوم صعود کردند.

در بخش زنان بخت اول قهرمانی بار دیگر از شکست گریخت؛ نائومی اوساکا تنیس‌باز ژاپنی در دیداری دشوار مقابل ویکتوریا آزارنکا به پیروزی رسید و برای سومین بار به دور سوم اپن فرانسه راه یافت. (۳-۶ ۵-۷ ۶-۴)

اوساکا در این مسابقه پس از واگذاری ست اول، در ست دوم نیز ۲-۴ عقب افتاد اما در نهایت به بازی برگشت و حریف بلاروسی خود را در ۳ ست شکست داد.

دارندۀ دو عنوان گرند اسلم در دور بعد با کاترینا سینیاکووا مسابقه می‌دهد که او نیز توانست ماریا ساکاری سید شمارۀ ۲۹ را کنار بزند.

سیمونا هالپ مدافع عنوان قهرمانی نیز با عبور از سد ماگدا لینت لهستانی در ۳ ست (۳-۶ ۷-۵ ۴-۶) نهمین پیروزی متوالی خود در پاریس را به دست آورد و به دور سوم رسید.

سرینا ویلیامز، اسطورۀ آمریکایی تنیس جهان هم برخلاف دور قبل، مسابقۀ راحتی داشت و موفق شد کورومی نارا از ژاپن را با نتایج ۲-۶ و ۳-۶ در هم بکوبد. ویلیامز کهنه‌کار در دور سوم با هم‌وطنش سوفیا کنین به رقابت خواهد پرداخت.

برنامه مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید