تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۹؛ صعود بدون دردسر نادال و فدرر به دور سوم

0

چهارمین روز از گرند اسلم اپن فرانسه با پیروزی رافائل نادال، راجر فدرر و استفانوس سیتسیپاس همراه بود. در بخش زنان نیز کارولینا پلیشکووا، اسلون استیونس و الینا اسویتولینا راهی دور سوم شدند.

تنیسفا – در چهارمین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ و در ادامه دیدارهای دور دوم، رافائل نادال، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها در ورزشگاه سوزان لنگلن به مصاف یانیک مَدِن آلمانی رفت و همانند دور قبل توانست به آسانی حریف خود را پشت سر بگذارد. (۴-۶ ۲-۶ ۱-۶)

این هجدهمین پیروزی متوالی نادال در دومین گرند اسلم سال بود. ماتادور اسپانیایی در دور سوم با داوید گوفن دیدار خواهد کرد. گوفن روز گذشته از سد میومیر کیتسمانوویچ صرب گذشت. دیدار بین نادال و گوفن، پنجمین تقابل بین این دو تنیس‌باز خواهد بود. در ۴ مصاف قبلی نادال  ۳ بار پیروز شده و یک بار متحمل شکست شده است.

در مسابقۀ مهم دیگر، راجر فدرر سوئیسی در استادیوم فیلیپ شاتریه با غلبه بر اسکار اوته به مرحلۀ سوم صعود کرد. فدرر کهنه‌کار در این مسابقه با نتایج ۴-۶ ۳-۶ ۴-۶ مقابل حریف آلمانی به برتری دست یافت. اوته به عنوان «بازندۀ خوش‌شانس» به جدول اصلی مسابقات راه یافته بود.

دارندۀ ۲۰ عنوان گرند اسلم در دور بعد با کسپر رود تنیس‌باز ۲۰ سالۀ نروژی روبه‌رو می‌شود. رود روز قبل با پیروزی مقابل متئو برتینی سید شمارۀ ۲۹ به دور سوم رسید. گفتنی است ۲۰ سال پیش که فدرر اولین حضور خود در رولان گاروس را تجربه کرد، پدر کسپر رود (کریستین رود) در جدول اصلی مسابقات حضور داشت و حالا استاد سوییسی باید با پسر او مسابقه بدهد.

استفانوس سیتسیپاس بخت ششم قهرمانی نیز مسابقۀ دور دوم خود را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ تنیس‌باز جوان یونانی با برتری مقابل هوگو دلین از بولیوی در ۴ ست (۵-۷ ۳-۶ ۰-۶ ۶-۴) برای نخستین بار به مرحلۀ سوم اپن فرانسه صعود کرد. جوان اهل آتن در دور بعد با فیلیپ کرایینویچ صرب مسابقه خواهد داد.

دیدار کی نیشیکوری سید شمارۀ ۷ و جو-ویلفرید سونگا از کشور میزبان که در استادیوم فیلیپ شاتریه انجام شد، با برتری بازیکن ژاپنی خاتمه یافت. نیشیکوری که سابقۀ دو بار حضور در یک‌چهارم نهایی رولان گاروس را در کارنامه دارد، در مرحلۀ سوم با لاسلو جره سید شمارۀ ۳۱ روبه‌رو خواهد شد.

گریگور دیمیتروف، تنیس‌باز بلغار نیز روز گذشته با پیروزی مقابل مارین چیلیچ در دیداری دشوار به مرحلۀ سوم رسید. نفر ۴۶ جهان در این بازی که ۴ ساعت و ۲۳ دقیقه به طول انجامید، در پنج ست (۳-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۴-۶ ۷-۶) بر رقیب کروات خود غلبه کرد و حریف استن واورینکا در دور بعد شد. واورینکا، قهرمان اپن فرانسه ۲۰۱۵، برخلاف دیمیتروف مسابقۀ راحتی داشت و کریستین گارین را در سه ست متوالی مغلوب کرد.

ماراتن تمام‌فرانسوی بین بنوآ پر و پیر-اوگ اربر که پنچ ست به طول انجامید، پس از ۴ ساعت و ۳۳ دقیقه به سود پر خاتمه یافت. پر در ست پایانی با نتیجه ۹-۱۱ به پیروزی رسید. (۹-۱۱ ۷-۶ ۷-۵ ۲-۶ ۲-۶)

در رقابت‌های بخش زنان، کارولینا پلیشکووا شمارۀ ۲ جهان به راحتی و در ۵۶ دقیقه کریستینا کوچووا را کنار زد و به دور سوم راه یافت. (۲-۶ ۲-۶)

اسلون استیونس نایب‌قهرمان دورۀ گذشته نیز با عبور از سد سارا سوریبس تورمو در ۲ ست (۶-۷ ۱-۶) راهی مرحلۀ بعد شد.

کی‌کی برتنس بخت چهارم قهرمانی در دیدار مقابل ویکتوریا کوزمووا پس از ۲۱ دقیقه (نتیحه ۱-۳ در ست نخست) به دلیل مصدومیت انصراف داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

الینا اسویتولینا تنیس‌باز اوکراینی نیز با کناره‌گیری هم‌وطنش کاترینا کوزلووا، بدون انجام مسابقه به مرحلۀ بعد رسید.

برنامه روز چهارم مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – پنج‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید