تنیس فا

جریمه ۲۰ هزار یورویی برای نیک کیریوس/ مروری بر هفته پرحاشیه پسر بد تنیس در رم

0

نیک کیریوس به علت رفتار غیرورزشی‌اش در مسابقات رم، مبلغ ۲۰ هزار یورو جریمه شد.

تنیسفا – او هم‌چنین پاداش نقدی و امتیازی را که بابت صعود به دور سوم این مسابقات باید کسب می‌کرد از دست داد. (۳۳ هزار یورو جایزه نقدی و ۴۵ امتیاز)

بازیکن جنجالی استرالیایی روز گذشته در جریان مسابقه‌ با کسپر رود در دور سوم مسترز رم، به دلیل رفتارهای غیرورزشی‌ از جمله اعتراض به تماشاگران و پرتاب صندلی به وسط زمین، توسط داور از بازی اخراج شد.

کیریوس در حالی تنها با جریمه نقدی مواجه شد که انتظار می‌رفت برای او محرومیت نیز در نظر گرفته شود.

کسپر رود، حریف نروژی کیریوس در مسابقه دیروز، در همین ارتباط گفته بود: «مطمئنم من تنها بازیکنی نیستم که فکر می‌کند کیریوس حداقل برای شش ماه باید محروم شود.‌»

لحظه پرتاب صندلی توسط نیک کیریوس / USA TODAY ©

این درحالی است که راجر فدرر بازیکن اسطوره‌ای سوئیسی روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی خود، جریمه نقدی را برای کیریوس کافی دانست و با محرومیت او مخالفت کرد: «فکر‌ نمی‌کنم نیک باید محروم شود. او زمین را ترک کرد. کار دیگری هم کرد؟ به صندلی آسیب زد؟ فکر نمی‌کنم این برای محرومیت کافی باشد.»

کیریوس که در سال‌های اخیر بارها حاشیه ایجاد کرده، چند روز پیش در مصاحبه‌ای جنجالی به شدت از جوکوویچ و نادال انتقاد کرد‌.

او در این مصاحبه گفته بود جوکوویچ سعی می‌کند مثل فدرر محبوب باشد و برای همین علاقه عجیبی دارد که همه او را دوست داشته باشند: «نواک بازیکن فوق‌العاده و قهرمان بزرگی است. صادقانه بگویم فکر می‌کنم او رکورد گرند اسلم‌های راجر را هم در نهایت خواهد زد. ولی ببینید ما داریم درباره کسی حرف می‌زنیم که یک بار به خاطر گرمای هوا از مسابقات آزاد استرالیا انصراف داد. برای من چنین آدمی نمی‌تواند بزرگ‌ترین تنیس‌باز تاریخ باشد، هر تعداد هم که گرند اسلم ببرد.»

بازیکن اهل کانبرا استرالیا در مورد نادال نیز گفته بود که او تنها وقتی پیروز می‌شود از حریف با احترام و تمجید یاد می‌کند و وقتی می‌بازد هیچ احترامی به حریف نمی‌گذارد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید