تنیس فا

خاطره‌بازی؛ مروری بر قهرمانی تاریخی ارغوان رضایی در مسابقات مادرید

0

تنیسفا – ۹ سال پیش در چنین روزهایی، ارغوان رضایی تنیس‌باز ایرانی/فرانسوی در حال رقم زدن یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌های تنیس زنان بود.

ارغوان که آن زمان ۲۳ ساله بود به عنوان یک بازیکن غیر سید وارد مسابقات آزاد مادرید شد ولی با خلق شگفتی‌های پی‌در‌پی، همۀ نگاه‌ها را به سوی خود برگرداند.

او در مرحلۀ اول، ژوستین هنین پرآوازه را با شکست ۶ بر صفر در ست آخر، مغلوب کرد و در ادامه از سد بازیکنان نامدار دیگری چون آندره‌آ پتکوویچ آلمانی، یلنا یانکوویچ صرب و لوسی سافاوارای اهل چک عبور کرد تا به مهمترین فینال دوران ورزشی‌اش برسد. در فینال هم ارغوان که دیگر توقف‌ناپذیر به نظر می‌رسید، هفتۀ رویایی خود را تکمیل کرد و با غلبه بر وینس ویلیامز آمریکایی، جام قهرمانی را بالای سر برد.

ارغوان رضایی تنها بازیکن ایرانی در تاریخ تنیس است که موفق شده در یک تورنمنت معتبر جهانی به قهرمانی برسد. او اکتبر ۲۰۱۰ توانست در جمع ۱۵ تنیس‌باز برتر زن جهان نیز قرار بگیرد.

ارغوان گرچه هنوز به طور رسمی اعلام بازنشستگی نکرده، اما مدت‌هاست که از سطح اول تنیس جهان فاصله گرفته است. او در زمان اوج خود از ضربات پرقدرتی برخوردار بود و بسیار هجومی بازی می‌کرد و قادر بود برترین تنیس‌بازان جهان را به زانو درآورد.

رضایی در طول دوران ورزشی خود ۴ عنوان “WTA” به دست آورد و پیروزی برابر بازیکنان صاحب‌نامی چون ماریا شاراپووا، ویکتوریا آزارنکا، فرانچسکا اسکیاونه، ماریون بارتولی، فلاویه پنه‌تا و … در کارنامه او دیده می‌شود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید