تنیس فا

وداع داوید فرر با تنیس؛ مرد تسلیم‌ناپذیر راکتش را آویخت

0

تنیسفا – داوید فرر، تنیس‌باز جنگنده و خوش‌اخلاق اسپانیایی پس از شکست برابر الکس زورف آلمانی در مرحله دوم مسترز مادرید، رسماً از دنیای ورزش حرفه‌ای کناره‌گیری کرد. (نتیجه: ۱-۶ ۴-۶)

«فرو» پس از این بازی در مراسمی که برای خداحافظی او تدارک دیده شده بود، گفت: «انتظار یک بازی خداحافظی مثل این را نداشتم؛ با اینکه فردا یک روز کاری است اما همه در استادیوم ماند‌ه‌اند تا از من حمایت کنند و این چیزی است که هرگز آن را فراموش نخواهم کرد و برای همیشه در قلب و ذهن من باقی خواهند ماند.»

او ادامه داد: «امشب برای اولین بار بود که بعد باخت ناراحت نشدم. همیشه وقتی مسابقه‌ای را می‌باختم خیلی ناراحت می‌شدم. ولی امروز می‌خواهم لذت ببرم و از این بابت خوشحالم.»

وی هم‌چنین در توضیح تصمیم خود برای بازنشستگی عنوان کرد: «حقیقت این بود که از لحاظ فیزیکی، دیگر نمی‌توانستم بیش از ۲ مسابقه متوالی در سطح دل‌خواهم بازی کنم و این نشانه‌ای بود که به من می‌گفت دارم به پایان خط نزدیک می‌شوم.»

فرر ۳۷ ساله در طول دوران ورزشی خود ۲۷ عنوان قهرمانی به دست آورد و به همراه تیم اسپانیا ۳ بار فاتح جام دیویس شد. او در سال ۲۰۱۳ به فینال رولند گاروس صعود کرد و توانست به جمع ۳ بازیکن برتر جهان راه پیدا کند.

تنیس‌باز اهل خاوه‌آ گرچه هرگز نتوانست در مسابقات گرند اسلم صاحب قهرمانی شود ولی در سه رده دیگر مسابقات حرفه‌ای تنیس (مسترز ۱۰۰۰ امتیازی، ۵۰۰ امتیازی و ۲۵۰ امتیازی) موفق به کسب جام شد. او مهم‌ترین عنوان خود را سال ۲۰۱۲ با قهرمانی در مسترز پاریس کسب کرد و سال ۲۰۱۷ در باشتاد آخرین قهرمانی خود را جشن گرفت.

فرر از نظر کسب درآمد نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و به رغم عدم قهرمانی در مسابقات بزرگ، در مجموع ۳۱/۴ میلیون دلار جایزه نقدی دریافت کرد که این رقم او را در جایگاه هفتمین بازیکن پردرآمد تاریخ تنیس مردان قرار می‌دهد. (بدون احتساب تورم)

داوید فرر یکی از جنگنده‌ترین و در عین بااخلاق‌ترین بازیکنان تاریخ تنیس بود. او در مسابقات خود با تمام وجود می‌جنگید و برای هر امتیاز از جان مایه می‌گذاشت‌ و به همین خاطر همواره مورد تحسین و احترام اهالی تنیس بود.

🔶 کارنامه ورزشی داوید فرر از دریچه آمار

🔸 ۱۰ حضور متوالی در دور یک‌چهارم نهایی مسابقات گرند اسلم (۲۰۱۲-۲۰۱۴)

🔸 ۲۰ سال حضور در تور حرفه‌ای تنیس مردان

🔸 ۲۷ عنوان قهرمانی

🔸 ۵۲ حضور در فینال رقابت‌های رسمی

🔸 ۷۶ پیروزی و ۷ عنوان قهرمانی در سال ۲۰۱۲

🔸 ۷ سال حضور در جمع ۱۰ نفر برتر جهان در پایان فصل

🔸 ۲۹۲ هفته حضور پیوسته در جمع ده نفر برتر تنیس جهان

🔸 ۳۳۴ پیروزی در زمین‌های خاک رس

🔸 ۷۳۴ پیروزی در کل (بخش انفرادی)

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید