تنیس فا

استعفای جاستین گیملستاب از هیأت مدیره اتحادیه تنیس مردان

0

تنیسفا – به دنبال محکومیت جاستین گیمِلستاب به جرم ضرب‌وشتم، این عضو هیئت مدیرۀ “ATP” از سمت خود استعفا داد.

این تنیس‌باز بازنشستۀ آمریکایی و مجری شبکۀ Tennis Channel که حالا از شغل خود در این شبکۀ معروف نیز مجبور به استعفا شده، به اتهام ضر‌ب‌وشتم رَندال کَپلان کارآفرین آمریکایی در شب هالووین مورد محاکمه قرار گرفت.

با انصراف گیملستاب از ارائه دفاعیه در جلسه دادرسی، دادگاه او را به ۳ سال حبس تعلیقی و ۶۰ روز فعالیت عام‌المنفعه محکوم کرد.

کپلان در دادگاه ادعا کرده بود که گیملستاب از پشت سر و در پوشش هالووینی به او حمله‌ور شده و در مقابل همسر باردار و دختر ۲ ساله‌اش بیش از ۵۰ بار به سر و صورت او ضربه زده است. کپلان هم‌چنین مدعی شده است که ترس و شوک ناشی از این حادثه باعث شده همسر وی بعداً دچار سقط جنین شود.

گیملستاب گرچه به جرم خود اقرار نکرده، اما در بیانیۀ‌ استعفایش نوشته: «…با توجه به حوادث پیش‌آمده، من صلاحیت حضور در جایگاه یک فرد صاحب نفوذ را ندارم. وظیفۀ من در هیئت مدیرۀ “ATP” نمایندگی از بازیکنان بود اما اعمالم در شب هالووین مانع از ادامه فعالیتم در این مسئولیت‌ می‌شوند؛ در شرایط کنونی باری سنگین بر دوش جامعۀ تنیس هستم و سبب ایجاد حاشیه شده‌ام که این موضوع نباید ادامه پیدا کند.»

اندی ماری و استن واورینکا جزء معدود بازیکنانی بودند که در روزهای اخیر نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و خواستار کنار گذاشتن گیملستاب از مسئولیت‌هایش شدند.

این درحالی است که سایر چهره‌های نامدار تنیس از صحبت و موضع‌گیری در این ‌رابطه خودداری کردند.

با انصراف گیملستاب که به عنوان نمایندۀ بازیکنان قارۀ آمریکا در هیأت مدیرۀ ATP فعالیت می‌کرد، برد گیلبرت بازیکن سابق و کارشناس صاحب‌نام تنیس برای جانشینی او اعلام آمادگی کرده است.

گیملستاب اما در مورد ادامۀ همکاری با جان ایزنر توضیحی ارائه نداده است. او در سال‌های اخیر در مقام مربی به این بازیکن آمریکایی کمک می‌کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید