تنیس فا

حذف نادال از آزاد بارسلونا با شکست مقابل تیم

0

«سلطان خاک» پس از ناکامی در مونته‌کارلو، بارسلونا را نیز دست خالی ترک کرد.

تنیسفا – رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی مسابقات بارسلونا با شکست مقابل دومینیک تیم از صعود به فینال این بازی‌ها بازماند.‌ (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

تنیس‌باز اسپانیایی که به دنبال ۱۲ـمین جام خود در بارسلونا بود، هفتۀ پیش در مونته کارلو نیز در نیمه‌نهایی مغلوب فابیو فونینی شد.

به‌رغم این شکست، نادال پس از مسابقه از عملکرد خود ابراز رضایت کرد و گفت: «این مسابقه بهترین مسابقه‌ام در رقابت‌های خاک امسال بود. در مجموع عملکردم این هفته مثبت بود و حالا مجدداً با اعتماد به‌نفس روی خاک بازی می‌کنم… واقعاً فکر می‌کنم طی این مسابقات توانستم سطح بازی‌ام را بهبود ببخشم و این پایۀ خوبی شد تا به اهدافم در هفته‌های آتی دست یابم.»

این برای نخستین بار در ۱۵ سال اخیر است که تنیس‌باز اهل مایورکا چهار ماه نخست فصل را بدون کسب عنوان سپری می‌کند و با دست خالی پا به مسابقات مسترز مادرید می‌گذارد‌.

از سوی دیگر، دومینیک تیم با این پیروزی موفق شد برای چهارمین سال متوالی حریف نامدار خود را در خاک شکست دهد. تنها نواک جوکوویچ با ۷ پیروزی، توانسته عملکرد بهتری مقابل نادال در مسابقات خاک ثبت کند.

تیم در مورد این پیروزی گفت: «شکست نادال در خاک افتخار بزرگی است چراکه او بهترین بازیکن تاریخ بر روی این زمین است و پیروزی برابر او اتفاق ویژه‌ای است. ما قبلاً هم مسابقات فوق‌العاده‌ای مقابل هم داشته‌ایم، و امروز نیز مسابقه خیلی خوبی انجام دادیم و من خوش‌شانس بودم که توانستم پیروز شوم.»

تنیس‌باز اتریشی در فینال با دنیل مدودف روس دیدار می‌کند. مدودف روز گذشته با عبور از سد کی نیشیکوری، قهرمان دو دوره رقابت‌ها، راهی فینال شد.

دیدار پایانی رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی بارسلونا ساعت ۱۸:۳۰ روز یک‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید