تنیس فا

قهرمانی فابیو فونینی در مسترز مونته کارلو

0

فابیو فونینی با فتح مونته کارلو به اولین قهرمان ایتالیایی یک تورنمنت مسترز تبدیل شد.

تنیسفا – فابیو فونینی با شکست دوسان لایوویچ در فینال مسابقات مسترز مونته کارلو، مهم‌ترین افتخار ورزشی خود را به دست آورد.

«فونیا» که با حذف نادال در نیمه‌نهایی شگفتی‌ساز شده بود، در دیدار پایانی توانست حریف صربستانی خود را با نتایج ۴-۶ و ۳-۶ شکست دهد و نهمین عنوان دوران حرفه‌ای خود را کسب کند.

این بازیکن ۳۱ ساله دومین بازیکن مسن در تاریخ تنیس (پس از جان ایزنر) لقب گرفت که برای اولین بار در یک تورنمنت مسترز قهرمان می‌شود.

تنیس‌باز اهل سانرمو در راه قهرمانی، بازیکنانی چون آندری روبلف، الکساندر زورف، برنا چوریچ را نیز از پیش رو برداشته بود.

فونینی پس از قهرمانی در سومین مسترز سال گفت: «واقعاً خوشحال هستم. باید سعی کنم آرامش خودم را حفظ کنم… شاید یک دوش بگیرم و استراحت کنم و بعد درباره‌ امروز فکر کنم، چون اتفاق فوق‌العاده‌ای روی داده است… خوشحالم، چون در تورنمنت مهمی به قهرمانی رسیدم که همواره یکی از اهداف دوران حرفه‌ای‌ام بوده است. به نظرم تمام افرادی که تصمیم به یادگیری تنیس می‌گیرند، از همان کودکی رویای قهرمانی در یک تورنمنت بزرگ را در سر می‌پرورانند.»

فونینی هم‌چنین در مورد شرایط مسابقۀ امروز اضافه کرد: «تا جایی که امکان داشت خودم را برای مسابقه آماده کردم چون او مربی سابق من را در اختیار داشت و می‌دانستم که دیداری دشوار را همراه با دوندگی زیاد در پیش دارم.»

فونینی که قهرمانی اپن استرالیا ۲۰۱۵ در ردۀ دونفره را در کارنامه دارد، با فتح مسترز مونته‌کارلو، ضمن کسب ۱۰۰۰ امتیاز، جایزۀ نقدی ۹۵۸,۰۵۵ یورویی این رقابت‌ها را با خود به خانه برد. فونینی هم‌چنین در رده‌بندی جدید با ۶ پله صعود به جایگاه دوازدهم صعود کرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید