تنیس فا

رئیس اتحادیه تنیس مردان برکنار می‌شود

0

اختلاف نظر با جوکوویچ به برکناری رییس اتحادیه تنیس مردان انجامید‌.

تنیسفا – کریس کرمود، رئیس اتحادیۀ تنیس مردان “ATP” در پایان سال جاری میلادی از سمت خود کنار می‌رود.

در جلسۀ اخیر هیأت مدیرۀ اتحادیۀ تنیس مردان که روز پنج‌شنبه در حاشیه مسابقات ایندین ولز برگزار شد، نمایندگان شورای بازیکنان با تمدید قرارداد کرمود، رئیس کنونی این اتحادیه مخالفت کردند تا این مدیر ۵۴ ساله اهل لندن در پایان سال ۲۰۱۹ پس از ۶ سال (دو دورۀ ۳ ساله) به کار خود خاتمه دهد.

کرمود در سال ۲۰۱۴ به ریاست “ATP” انتخاب شد. در زمان مدیریت او علاوه بر افزایش قابل توجه جوایز نقدی مسابقات، میزان استقبال هواداران از رقابت‌های تنیس نیز شاهد رشد چشم‌گیری بود. کرمود قبل از ریاست بر ATP، مدیریت مسابقات کوئینز کلاب و فینال تور جهانی را بر عهده داشت. تورنمنت‌ جدید “جام ATP” که از سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و مسابقات “ستاره‌های نسل آینده تنیس” در میلان نیز از ابتکارات زمان مدیریت او به حساب می‌آید.

گفته می‌شود اختلاف نظر کرمود و جوکوویچ بر سر مسائل صنفی، علت اصلی برکناری او بوده است. با این وجود تنیس‌باز صرب که ریاست شورای بازیکنان را در اختیار دارد گفته نمی‌تواند در مورد این موضوع به صورت علنی صحبت کند. او در پاسخ به این پرسش که آیا با برکناری کرمود موافق است یا خیر عنوان کرد:

«من نمی‌توانم پاسخی به این پرسش بدهم. طبق قوانین، این موضوعی محرمانه است و با بیان نظر شخصی‌ام ممکن است از قوانین تخطی کنم.»

اما طبق آنچه در رسانه‌ها مطرح شده، میزان کم جوایز مسابقات در دورهای ابتدایی یکی از موارد مورد اختلاف میان آن‌ها بوده است. منتقدان کرمود معتقدند که رشد جوایز نقدی در زمان او عمدتاً معطوف به دورهای پایانی رقابت‌ها بوده که سود آن بیشتر به جیب ستاره‌های بزرگ می‌رود و شامل بازیکنان معمولی تنیس نمی‌شود.

به رغم ابن موضوع، از فدرر و نادال به عنوان حامیان اصلی کرمود نامبرده می‌شود. نادال روز چهارشنبه گفته بود که هر تغییری در رأس اتحادیه تنیس مردان باعث “توقف روند رو به رشد تنیس” خواهد شد.

2.7/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید