تنیس فا

لاروس ۲۰۱۹؛ نواک جوکوویچ برترین ورزشکار مرد سال شد/ نائومی اوساکا پدیده ورزش جهان لقب گرفت

0

نواک جوکوویچ جایزه برترین ورزشکار سال را در مراسم لاروس ۲۰۱۹ به دست آورد.

تنیسفا – در مراسم سالانۀ لاروس که شب گذشته در موناکو برگزار گردید، نواک جوکوویچ توانست برای چهارمین بار جایزۀ «برترین ورزشکار مرد سال» را از آن خود کند. او پیش‌تر در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز این جایزه را به دست آورده بود.

مرد شمارۀ یک تنیس جهان که به دنبال جراحی آرنج در اوایل سال ۲۰۱۸ در شرایط سختی قرار داشت و حتی به خداحافظی از تنیس فکر می‌کرد، تابستان گذشته توانست با قهرمانی در گرنداسلم‌های ویمبلدون و آزاد آمریکا به روزهای بد خود پایان دهد و مجدداً در جایگاه بهترین تنیس‌باز جهان قرار بگیرد. او در ابتدای سال جاری نیز سومین گرند اسلم متوالی خود را در ملبورن کسب کرد.

جوکوویچ پس از دریافت این جایزه درباره روندی که برای بازگشت به اوج طی کرد، توضیح داد و گفت: «جایزۀ لاروس جایزه‌ای است که هر ورزشکاری دوست دارد آن را از آن خود کند و باعث افتخار من است که امشب توانستم در حضور ورزشکاران بزرگی این جایزه را به دست آورم… سال گذشته سال فوق‌العاده‌ای برای من بود‌؛ بازگشت از مصدومیت و قهرمانی در ویمبلدون و اوپن آمریکا اتفاقی است که هرگز فراموش نخواهم کرد.»

جوکوویچ تاکنون ۴ جایزه لاروس کسب کرده است / GETTY IMAGES ©

نائومی اوساکا ستارۀ ۲۱ ساله تنیس زنان نیز توانست جایزۀ «پدیده سال» را از آن خود کند.

این بازیکن ژاپنی سال گذشته با شکست غیرمنتظره سرینا ویلیامز در فینال جنجالی اوپن آمریکا همه نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد و ژانویۀ امسال نیز موفق شد با قهرمانی در اوپن استرالیا، دومین جام گرند اسلم خود را کسب کند.

4/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید