تنیس فا

قهرمانی گائل مونفیس در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی روتردام

0

گائل مونفیس با غلبه بر استن واورینکا در فینال مسابقات ۵۰۰ امتیازی روتردام، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

تنیسفا – به گزارش atptour.com، دیدار پایانی رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی روتردام امروز بین گائل مونفیس و استن واورینکا انجام شد و در نهایت، مونفیس فرانسوی توانست با پیروزی ۲ بر یک برابر حریف سوئیسی خود به برتری برسد و برای دومین بار جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر ببرد. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۱ ۳-۶)

مونفیس با پیروزی در این دیدار که ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه به طول انجامید، توانست ۸ـمین جام دوران ورزشی خود را به دست آورد.

بازیکن ۳۲ سالۀ اهل پاریس پس از این قهرمانی گفت: «ما در تمام مدت زمستان با هم تمرین کردیم. در واقع الان ۱۴ سال است که با هم تمرین می‌کنیم و با بازی هم آشنا هستیم. بنابراین غافل‌گیر یک‌دیگر در مسابقه کار سختی است. من در ست سوم اندکی سرسخت‌تر بودم و ریتم بازی را عوض کردم، همان‌طور که در ست دوم او پرقدرت بازی کرد و من نتوانستم اوضاع را کنترل کنم. باید جریان بازی را به سود خودم تغییر می‌دادم و هجومی‌تر بازی می‌کردم.»

مونفیس با برد در دیدار امروز، ۵۰۰ امتیاز به دست آورد و موفق شد ۴۰۵,۰۳۰ یورو جایزۀ نقدی این رقابت‌ها را کسب کند.

در سوی دیگر واورینکا که نخستین فینال خود پس از دیدار نهایی مسابقات رولند گاروس ۲۰۱۷ را تجربه می‌کرد، دستش از رسیدن به جام رقابت‌های روتردام کوتاه ماند.

در مسابقات ۲۵۰ امتیازی بوئنوس آیرس نیز، مارکو چکیناتو با پیروزی برابر دیگو شوارتزمن آرژانتینی در دو ست متوالی، به مقام قهرمانی دست یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶)

بازیکن ۲۶ سالهٔ ایتالیایی با این پیروزی، سومین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود را کسب نمود.

چکیناتو با فتح این رقابت‌ها، ۲۵۰ امتیاز به دست آورد و ۱۰۱/۸۳۰ دلار با خود به خانه برد. بازیکن اهل پالرمو در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود، با یک پله صعود در جایگاه هفدهم خواهد ایستاد.

مارکو چکیناتو، قهرمان مسابقات ۲۵۰ امتیازی بوئونوس آیرس ۲۰۱۹ / tennis.com ©

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید