تنیس فا

اندی ماری، مردی با مفصل فلزی!

0

اندی ماری، تنیس‌باز بریتانیایی در اینستاگرام خود اعلام کرد که روز گذشته در لندن، عمل جراحی بازسازی مفصل لگن انجام داده است.

تنیسفا – مرد شمارۀ یک سابق تنیس جهان که پیش از آغاز نخستین گرند اسلم فصل گفته بود به علت مصدومیت به زودی از دنیای تنیس خداحافظی می‌کند، حالا برای دومین بار تحت عمل جراحی لگن قرار گرفت تا آخرین شانس خود برای بازگشت به میادین را بیازماید.

این بازیکن ۳۱ ساله پیش‌تر اعلام کرده بود حتی اگر نتواند مجدداً تنیس بازی کند، برای بهبود کیفیت زندگی و تسکین درد به این عمل نیاز خواهد داشت.

ماری این بار عمل بازسازی مفصل لگن انجام داده است؛ عملی که در آن سطح استخوان کروی مفصل، تراشیده و با پوششی فلزی جایگزین می‌شود. او تصویر رادیوگرافی لگن خود را نیز منتشر کرده که در آن مفصل بازسازی‌شده کاملاً مشخص است.

تصویر رادیوگرافی لگن اندی ماری پس از عمل جراحی / instagram.com/andymurray ©

این همان عملی است که باب برایان تنیس‌باز آمریکایی نیز سال گذشته مجبور به انجام آن شد. گرچه این بازیکن متخصص بازی دونفره حالا به میادین بازگشته و به گفته خودش هیچ دردی ندارد، اما ماهیت تنیس دونفره با انفرادی متفاوت است و در تنیس انفرادی فشار بیشتری به بدن ورزشکار وارد می‌شود. این موضوع بازگشت ماری را با شک و تردید همراه کرده است.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید