تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ پیش‌نگاهی به بازی‌های دور نیمه‌پایانی

0

تنیس‌فا: جمع ۴ تنیس‌باز برتر استرالیا ۲۰۱۹ تکمیل شد. در زیر نگاهی خواهیم داشت به بازی‌های دور نیمه‌پایانی تنیس مردان در ملبورن استرالیا.

رافائل نادال – استفانوس سیتسیپاس:

ماتادور همچنان بدون از دست دادن ست در استرالیا به تاخت‌وتاز ادامه می‌دهد. او در دیدار آسانش برابر تیافو، ۷۴ درصد سرویس اول زد و ۸۴ درصد امتیازات سرویس اول و ۶۰ درصد امتیازات سرویس دوم ِ خود را کسب کرد. نادال در این بازی توانست ۴ بار حریف جوان خود را بریک کند و ۴۰ درصد از امتیازات سرویس ِ او را از آن خود نماید. سرویس نادال در این تورنمنت برگ برنده او بوده است و زمان بودنش در زمین را به شدت کاهش داده است. قهرمان سال ۲۰۰۹ مسابقات در فرم کاملا مطلوبی به سر می‌برد و فقط به قهرمانی در ملبورن فکر می‌کند.
در آن سو استفانوس سیتسیپاس دیدار نزدیک و دشواری را در برابر باتیستا آخوت داشت، اما توانست بر فشارهای ناشی از برد دور قبل خود مقابل راجر فدرر غلبه کند و پیروز این بازی شود. وی در بازی مقابل حریف اسپانیایی، ۲۲ سرویس ِ بدون بازگشت داشت و تنها ۳ بار مرتکب خطای سرویس شد. درصد سرویس اول او در این دیدار پایین تز از ۶۰ بود و موجب شد ۳ بار گیم سرویس خود را از دست بدهد. سیتسیپاس همچنین ۶۸ ضربه برنده در برابر ۳۸ خطای غیر ضروری داشت و در مجموع عملکرد بسیار خوبی از خود بر جای گذاشت.
بازی نادال و سیتسیپاس از حدود ساعت ۱۲ ظهر پنج‌شنبه به وقت ایران در استادیوم راد لیور آغاز می‌شود.

پیش‌بینی:
هر دو تنیس‌باز در اوج قرار دارند و شاهد بازی زیبایی در ملبورن خواهیم بود. نادال پیش از این، دو مرتبه مقابل جوان یونانی قرار گرفته و هر دو بازی را به سود خود به پایان برده است. این مصاف‌ها در فینال تورنمنت بارسلونا و مسترز کانادا بودند. اگر سیتسیپاس بتواند آنچه در برابر فدرر ارائه داد، در مقابل نادال نیز ارائه دهد، بازی نزدیکی را شاهد خواهیم بود؛ اما سبک بازی سلطان خاک کار را برای هر بازیکنی دشوار می‌نماید و تجربه او می‌تواند کلید بردش در این دیدار باشد.
برنده نادال در ۵ ست.

نواک جوکوویچ – لوکا پویی:

نواک جوکوویچ در دیدارهای قبلی خود نشان داد در بهترین فرم خود پس از سال ۲۰۱۶ قرار دارد و مدعی اصلی قهرمانی است. قهرمان ۶ دوره مسابقات که با انصراف کی نیشیکوری راهی نیمه‌نهایی شد، حالا یک گام دیگر با هفتمین فینالش در ملبورن فاصله دارد. او در دیدار با حریف ژاپنی، ۸۶ درصد امتیازات سرویس خود را کسب کرد و از تمامی فرصت‌ها برای شکستن سرویس حریف، نهایت استفاده را برد. سرویس‌های نوله نیز بهتر از روزهای قبل بود و او هیچ فرصتی را به نیشیکوری برای بریک کردن نداد.
در آن سو لوکا پویی برای نخستین بار رائونیچ را مغلوب کرد و برای نخستین بار به نیمه‌نهایی یک گرنداسلم رسید. از تاثیرات املی مورسمو زیاد صحبت شده است و او را عاملی تعیین‌کننده در موفقیت و ثبات جوان ۲۴ ساله‌ی فرانسوی می‌دانند؛ اما از عملکرد کم‌نقص پویی نیز نباید چشم‌پوشی کرد. او تنها در یک گیم به رائونیچ فرصت شکستن سرویسش را داد و با ریترن‌هایی تهاجمی و هوشمندانه، کار را برای غول کانادایی دشوار کرد. پویی در این بازی ۶۲ ضربه برنده در برابر تنها ۲۴ خطای غیر ضروری داشت و برتری خود را به حریف سرشناس خود تحمیل کرد.
این بازی از حدود ساعت ۱۲:۰۰ ظهر جمعه به وقت ایران در استادیوم راد لیور آغاز می‌شود.

پیش‌بینی:
بازی روز جمعه نخستین رویارویی نواک جوکوویچ و لوکا پویی است و احتمالا زیبا و جذاب نیز خواهد بود؛ اما باتوجه به فرم عالی جوکوویچ و تجربه بسیار بالاتر او در ملبورن، بعید است جوان فرانسوی بتواند به رویای خود ادامه دهد. ضربات از عقب زمین پویی در این تورنمنت عالی بوده‌اند، اما او کار بسیار سختی در برابر کسی که خود یکی از بهترین «بیس‌لاینر» های تاریخ تنیس است، پیش رو دارد. نوله تاکنون در نیمه‌نهایی استرالیا شکست نخورده است و هر بار که به جمع ۴ نفر برتر تورنمنت راه یافته، نهایتا قهرمان شده است. آیا این عملکرد درخشان ادامه خواهد داشت؟
برنده جوکوویچ در ۴ ست.

 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید