تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ پیش‌نگاهی به بازی‌های روز دهم: جوکوویچ بدون رقیب در بالای جدول؟

0

تنیس‌فا: دور یک‌چهارم پایانی اولین گرنداسلم سال فردا خاتمه می‌یابد. در زیر نگاهی خواهیم داشت به بازی‌های روز دهم تنیس مردان در ملبورن استرالیا.

میلوس رائونیچ – لوکا پویی:

رائونیچ نه‌تنها در فرم بسیار خوبی قرار دارد، بلکه تبدیل به بازیکن پخته‌تری نیز شده است. او در دیدار عجیبش مقابل ساشا زورف، ۸۵ درصد ضربات بک‌هند خود را به صورت اسلایس زد و توانست از ضعف و بی‌تجربگی حریف جوان خود استفاده کند و به‌سادگی پیروز شود. بازیکن بلندقامت کانادایی در این مسابقه ۸۰ درصد امتیازات سرویس اول خود را کسب کرد. وی همچنین ۷۰ درصد سرو ۱ زد و با داشتن تنها ۲۴ خطای غیر ضروری در ۳ ست، نشان داد فرم و دقت بسیار خوبی دارد.
در آن سو لوکا پویی که تا قبل از امسال، هیچ بردی را در ملبورن کسب نکرده بود، بهترین فرم خود را در استرالیا تجربه می‌کند. این بازیکن فرانسوی با کمک امیلی مورسمو، سرویس و ریترن خود را بهبود بخشیده است و از نظر ذهنی در شرایط بسیار بهتری نسبت به سال گذشته قرار دارد. او در دیدار مقابل برنا چوریچ، به‌رغم واگذاری ست نخست، در ۴ ست پیروز شد. پویی در این بازی، ۸۳ درصد از امتیازات سرویس اول خود را کسب کرد و در ۷۲ درصد موارد بر روی تور، موفق بود.
این بازی از حدود ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت ایران در استادیوم راد لیور آغاز می‌شود.

پیش‌بینی:
هر دو تنیس‌باز در اوج قرار دارند و شاهد بازی زیبایی در ملبورن خواهیم بود. هیچ بازیکنی دوست ندارد اکنون مقابل میلوس رائونیچ قرار بگیرد، اما لوکا پویی نیز می‌تواند با اتکا به فورهند قدرتمندش هر تنیس‌بازی را دچار مشکل کند. رائونیچ و پویی تاکنون ۳ بار مقابل هم قرار گرفتند که همه مصاف‌ها با برتری تنیس‌باز کانادایی خاتمه یافته است؛ از جمله بازی سال ۲۰۱۶ در دور اول استرالیا که رائونیچ ۳-۰ بر حریف فرانسوی خود غلبه کرد. در بازی فردا نیز احتمالا تجربه و سرویس‌های بهتر او کلید بردش در یک بازی سخت باشد.
برنده رائونیچ در ۵ ست.

نواک جوکوویچ – کی نیشیکوری:

نواک جوکوویچ در دیدار مقابل مدودف نشان داد در بهترین فرم خود پس از سال ۲۰۱۶ قرار دارد و مدعی اصلی قهرمانی است. قهرمان ۶ دوره مسابقات، در برابر حریف سرسخت خود بازی بسیار خوبی ارائه داد و توانست ۶۵ درصد از امتیازات سرویس دوم او را کسب کند. گرچه از جوکوویچ انتظار می‌رود عملکرد بهتری در بخش سرویس داشته باشد، اما این افت موقتی به نظر می‌رسد.
در آن سو کی نیشیکوری که پس از ۳ سال به جمع ۸ نفر برتر آزاد استرالیا بازگشته، زمان بسیار بیشتری را نسبت به جوکوویچ در زمین بوده است (۱۳ ساعت و ۴۵ دقیقه، در برابر ۹ ساعت و ۴۵ دقیقه). این بازیکن جنگنده ژاپنی در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا، برای دومین بار در این تورنمنت موفق شد بازی ۲-۰ باخته را برگرداند؛ اما برای پیشروی بیشتر، کار بسیار سختی در مقابل قصاب بلگراد دارد.
این بازی از حدود ساعت ۱۲:۰۰ به وقت ایران آغاز در استادیوم راد لیور می‌شود.

پیش‌بینی:
در مصاف‌های رودررو جوکوویچ برتری قاطعی دارد و ۱۵-۲ از حریف ژاپنی خود پیش است. تنها برد نیشیکوری مقابل حریف نامدار خود در مسابقات گرنداسلم به تنیس آزاد امریکا ۲۰۱۴ برمی‌گردد؛ جایی که او توانست در ۴ ست پیروز شود و نهایتا نایب‌قهرمان شود. اما در ۴ مسابقه دیگر، از جمله آزاد استرالیا ۲۰۱۶، قصاب بلگراد هیچ ستی را در برابر نیشیکوری از دست نداده است.
باتوجه به سرویس نه‌چندان خوب کی نیشیکوری و ریترن بسیار قدرتمند جوکوویچ، کار بازیکن جنگنده ژاپنی بسیار سخت به نظر می‎رسد و بعید است که شگفتی دیگری را در استرالیا شاهد باشیم. نوله برای رسیدن به فینال، در بالای جدول بدون رقیب است.
برنده جوکوویچ در ۳ ست.

 

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید