تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ پیش‌نگاهی به بازی‌های روز نهم؛ ادامه یکه‌تازی نادال در پایین جدول؟

0

تنیس‌فا: اولین گرنداسلم سال به دور یک‌چهارم پایانی رسید. با حذف راجر فدرر و گریگور دیمیتروف، رافائل نادال مسیر ظاهرا راحت‌تری را در برابر خود می‌بیند؛ اما نمی‌توان به سادگی از نسل جدید تنیس چشم‌پوشی کرد. در زیر نگاهی خواهیم داشت به مهم‌ترین بازی‌های روز نهم تنیس آزاد استرالیا.

استپانوس سیتسیپاس – روبرتو باتیستا آخوت:

جوان ۲۰ ساله‌ی یونانی که با حذف راجر فدرر جهان تنیس را شوکه کرد، حالا سودای صعود به نیمه‌نهایی در سر دارد. سیتسیپاس در دیدار مقابل الگوی ورزشی‌اش، ۱۲ بار گیم سرویس خود را از شکسته‌شدن نجات داد و با ارائه یک بازی سراسر هجومی و شجاعانه، مدافع عنوان قهرمانی را کنار زد. او در این بازی ۶۲ ضربه برنده در مقابل ۳۶ خطای غیر ضروری داشت و ۶۴ درصد از امتیازت سرویس دومش را کسب کرد.
در مقابل، باتیستا آخوت در دیدار مقابل چیلیچ، سومین بازی ۵سته‌ی خود را تجربه کرد و بار دیگر سرسختی و جنگندگی خود را نشان داد. تنیس‌باز ۳۰ ساله اسپانیایی در این مسابقه، ۴۴ ضربه برنده در مقابل ۳۸ خطای غیر ضروری داشت. او توانست ۷۰ درصد از امتیازات سرویس خود و ۳۴ درصد از امتیازات سرویس حریف را کسب کند. باتیستا که در این فصل ۹ برد متوالی کسب کرده است، فردا برای نخستین بار حضور در یک‌چهارم نهایی یک گرنداسلم را تجربه می‌کند.
این بازی از حدود ساعت ۵ صبح به وقت ایران آغاز در استادیوم راد لیور می‌شود.

پیش‌بینی:
این دو بازیکن تاکنون مقابل یکدیگر قرار نگرفته‌اند و دیدار فردا نخستین مصاف‌شان خواهد بود. پیش‌بینی برنده کار سختی است؛ آخوت از انتهای زمین بسیار خوب بازی می‌کند و سیتسیپاس نیز سطح بازی عالی خود را در دیدار مقابل فدرر نشان داد. جوان یونانی اگر مغرور نشود و ثبات خوبی داشته باشد، نیمه‌نهایی استرالیا برایش دور از دسترس نخواهد بود.
برنده سیتسیپاس در ۴ ست.

رافائل نادال – فرانسیس تیافو:

ماتادور که پس از مصدومیتش در اواخر سال گذشته، در فرم بسیار خوبی به سر می‌برد، برای یازدهمین بار به این مرحله رسیده است. او که در دیدار با بردیک عملکردی فوق‌العاده داشت، به دنبال ششمین حضور خود در جمع ۴ نفر برتر استرالیاست. نادال در مقابل بردیک ۳۲ ضربه برنده در برابر ۱۷ خطای غیر ضروری داشت و تنها ۱۱ امتیاز را بر روی سرویس خود از دست داد. سرعت سرویس‌های نادال در بازی دیروز، تقریبا با سرعت سرویس حریف چک خود برابر بود (متوسط سرعت سرو ۱: ۱۸۵ و متوسط سرعت سرو ۲: ۱۵۴ کیلومتر در ساعت).
در آن سو تیافو که در روز تولد خود با حذف گریگور دیمیتروف شگفتی‌ساز شد، نخستین حضور خود را در جمع ۸ نفر برتر یک گرنداسلم تجربه می‌کند. او در این بازی ۱۵ مرتبه گیم سرویس خود را از شکسته‌شدن نجات داد و ۶۳ ضربه برنده در برابر ۵۴ خطای غیر ضروری داشت. جوان امریکایی درحالی پیروز این دیدار شد که ۵ امتیاز کمتر از حریف بلغاری خود کسب کرد.
این بازی از حدود ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران در استادیوم راد لیور آغاز می‌شود.

پیش‌بینی:
نادال و تیافو فردا برای نخستین بار برابر هم قرار می‌گیرند و احتمالا شاهد یک بازی جذاب با رالی‌های زیبا خواهیم بود. هر دو بازیکن فرم خوبی دارند و تیافو می‌تواند در ابتدا از عقب زمین نادال را دچار مشکل کند، اما حفظ این ثبات در یک بازی ۵سته آن هم در برابر یکی از بزرگترین تنیس‌بازان تاریخ کار راحتی نخواهد بود. شانس نادال بسیار بیشتر از جوان ۲۱ ساله‌ی امریکایی به نظر می‌رسد.
برنده نادال در ۴ ست.

 

4.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید