تنیس فا

حذف غیرمنتظره راجر فدرر از اوپن استرالیا با شکست برابر استفانوس سیتسیپاس + خلاصه بازی

0

راجر فدرر در دیداری جذاب و نفس‌گیر از استفانوس سیتسیپاس شکست خورد و از دور رقابت‌های اپن استرالیا کنار رفت.

تنیسفا – استفانوس سیتسیپاس تنیس‌باز ۲۰ ساله یونانی موفق شد در مرحله یک‌هشتم نهایی اوپن استرالیا دست به کار بزرگی بزند و راجر فدرر مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد.

سیتسیپاس که در سراسر این مسابقه شجاعانه و هجومی بازی کرد، به رغم واگذار کردن ست نخست، توانست با پیروزی در ست‌های بعدی الگوی دوران کودکی خود را شکست بدهد و بزرگترین پیروزی دوران ورزشی‌اش را جشن بگیرد. (نتیجه: ۶-۷ ۵-۷ ۶-۷ ۷-۶)

 جوان اهل آتن پس از مسابقه امروز گفت: «من الان خوشحال‌ترین مرد روی زمین هستم. راجر اسطوره ورزش ماست و من احترام زیادی برای او قائل هستم. من از شش سالگی بازی‌های او را نگاه و تحلیل می‌کردم. قرار گرفتن برابر راجر در این استادیوم و شکست دادن او رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد.»

سیتسیپاس که بخت چهاردهم قهرمانی مسابقات محسوب می‌شود در مرحله یک‌چهارم پایانی به مصاف روبرتا باتیستا آخوت می‌رود.

در سوی دیگر، فدرر، قهرمان شش دوره این رقابت‌ها، در این مسابقه خطاهای غیرضرروی بسیاری بخصوص از ناحیه فورهند و در امتیازات حساس مرتکب شد. او امروز ۱۲ مرتبه فرصت داشت که گیم سرویس سیتسیپاس را از آن خود کند که نتوانست از هیچ‌یک از آن‌ها بهره ببرد.

اسطوره سوییسی پس از این مسابقه گفت: «شکست ناامیدکننده‌ای بود. اما امشب به بازیکن بهتر میدان باختم و اعتبار این پیروزی به او می‌رسد. برای استفانوس خوشحالم؛ پارسال نواک و کوین را شکست داد و حالا من را. به طور قطع برای سال‌های زیادی می‌تواند در سطح اول تنیس جهان حضور داشته باشد.»

خلاصه دیدار راجر فدرر و استفانوس سیتسیپاس در آزاد استرالیا

3.8/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید