تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ حذف زودهنگام کوین اندرسون از رقابت‌ها/ راهیابی فدرر و نادال به دور سوم

0

در سومین روز از گرند اسلم اپن استرالیا، کوین اندرسون، بخت پنجم قهرمانی با قبول شکست مقابل فرانسیس تیافو خداحافظی زودهنگامی با بازی‌ها داشت. راجر فدرر، رافائل نادال و مارین چیلیچ اما با شکست حریفان خود راهی دور سوم مسابقات شدند و در بخش زنان نیز انجلیک کربر، کرولاین ووزنیاکی و اسلون استیونس به پیشروی خود در جدول رقابت‌ها ادامه دادند.

تنیسفا –  به گزارش سایت ATP، رقابت‌های گرند اسلم آسیا و اقیانوسیه امروز با برگزاری دیدارهای دور دوم از نیمۀ پایین جدول پیگیری شد. دیدار راجر فدرر و دن اونس که سومین دیدار در ورزشگاه راد لیور بود، در نهایت با برتری اسطورۀ سوئیسی به پایان رسید. دو ست نخست این دیدار پایاپای دنبال شد و فدرر هر دو ست را در تایبریک به سود خود به پایان برد. در ست سوم اما کار برای قهرمان ۶ دورۀ اپن استرالیا آسان‌تر بود و او توانست با نتیجۀ ۳-۶ به برتری دست یابد تا برای بیستمین سال متوالی به دور سوم اپن استرالیا صعود کند. (نتیجه نهایی: ۳-۶ ۶-۷ ۶-۷)

فدرر کهنه‌کار که با برد مقابل نفر شماره ۱۸۹ جهان، ۱۶ـمین پیروزی متوالی خود در ملبورن را به دست آورد، دربارۀ این بازی گفت: «به نظرم اونس بازیکن خوبی است. در طی این سال‌ها شاهد بوده‌ام که بازی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. می‌دانم که چرا او می‌تواند برای بازیکنان دیگر مشکل‌ساز باشد. او اسلایس خیلی خوبی دارد و خوب دفاع می‌کند. تنوع زیادی در بازی‌اش وجود دارد و همواره بازی در برابر چنین تنیس‌بازهایی دشوار است. امروز یکی از روزهای خوب او بود. من هم از مسابقه لذت بردم… او هم داشت خوب بازی می‌کرد و در مجموع لذت‌بخش بود.»

حریف فدرر در دور بعد، تیلور فریتس آمریکایی است که با غلبه بر گائل مونفیس فرانسوی، توانست برای نخستین بار به دور سوم اپن استرالیا برسد.

در آخرین دیدار از بخش شب که در استادیوم راد لیور برگزار شد، رافائل نادال با یک برد قاطع برابر متیو ابدن استرالیایی، راهی دور سوم شد؛ قهرمان اپن استرالیا در سال ۲۰۰۹ با پیروزی برابر ابدن، به ۲۴۹ـمین برد خود در رقابت‌های گرند اسلم دست یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

دارنده ۱۷ عنوان گرند اسلم با ابراز رضایت از عملکرد خود در این بازی گفت: «پیروزی خوبی برای من بود و از نحوۀ بازی‌ام راضی بودم. شروع کندی داشتم، مخصوصاً در ضربات برگشت سرویس. به نظرم  ضربات سرویسم از ابتدا خوب بود و توانستم در گیم هفتم، خودم را نجات دهم. پس از آن اوضاع تغییر کرد.»

نادال در دور سوم باید با الکس دی‌مینور، جوان ۱۹ ساله و ریزنقش استرالیایی بازی کند. دی‌مینور نیز امروز در دیداری دشوار و در ۵ ست مقابل هنری لاکسونن به پیروزی رسید. نادال دربارۀ رویارویی با دی‌مینور گفت: «او بازیکن خیلی خوبی است و با اعتماد به نفس بازی می‌کند. دیدار سختی خواهد بود. باید برای این بازی آماده باشم. به نظرم در طول سه سال گذشته او پیشرفت چشم‌گیری داشته است. امروز او یکی از بهترین بازیکنان دنیا است.»

حذف کوین اندرسون، بخت پنجم کسب جام اما مهم‌ترین اتفاق روز سوم رقابت‌ها بود. او با پذیرش شکست برابر فرانسیس تیافوی جوان از صعود به دور سوم مسابقات بازماند. (نتیجه: ۵-۷ ۴-۶ ۴-۶ ۶-۴)

مارین چیلیچ، نایب‌قهرمان دور قبل اما توانست در ۴ ست مقابل مکنزی مک‌دانلد آمریکایی به پیروزی برسد و حریف فرناندو ورداسکو در مرحلۀ بعد شود.

در مسابقات مهم دیگر، توماس بردیچ که این روزها آماده به نظر می‌رسد در ۳ ست روبین هاسه را شکست داد، کارن خاچانوف با همین نتیجه برابر یوشیهیتو نیشیوکا پیروز شد، استفانوس تیتیپاس در ۴ ست ویکتور ترویتسکی را پشت سر گذاشت و گریگور دیمیتروف با همین نتیجه پابلو کوئواس از اروگوئه را حذف کرد.

در مسابقات بخش زنان، انجلیک کربر آلمانی با عبور از سد بئاتریز حداد مایا از برزیل، به ۱۰۰ـمین پیروزی خود در مسابقات گرند اسلم دست یافت. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶)

عنوان‌دار سه دورۀ رقابت‌های گرند اسلم در دور سوم با کیمبرلی بیرل که از جدول مقدماتی به جدول اصلی راه یافته، بازی خواهد کرد.

مدافع عنوان قهرمانی یعنی کرولاین ووزنیاکی دانمارکی نیز دیدار خود با یوهانا لارسون سوئدی را با برد پشت سر گذاشت.

ماریا شاراپووا، تنیس‌باز روس هم در آخرین دیدار از روز سوم موفق شد ربکا پیترسن را مغلوب کند. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶)

شاراپووا در دور بعد در مصافی جذاب با کرولاین ووزنیاکی روبرو خواهد شد.

برنامه روز چهارم – تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید