تنیس فا

سریال ادامه‌دار مصدومیت‌های ماتادور؛ انصراف نادال از مسابقات بریزبن

0

تنیسفا: با انصراف نادال از مسابقات بریزبن، یک تورنمنت دیگر به فهرست طولانی تورنومنت‌هایی که این بازیکن اسپانیایی از آن‌ها انصراف داده، اضافه شد.

رافائل نادال اسپانیایی به دلیل مصدومیت از ناحیه ران پا از رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی بریزبن کناره‌گیری کرد.

شماره ۲ تنیس جهان دربارهٔ علت کناره‌گیری خود گفت: «تصویربرداری با MRI نشان می‌دهد که یک کشیدگی در ران پای چپم وجود دارد. خودم احساس بدی ندارم. اما همۀ دکترها بعد از آن‌که نتایج تصویربرداری را بررسی کردند، گفتند در صورتی که در این‌جا (بریزبن) بازی کنم، احتمال زیادی وجود دارد که شانس بازی در گرند اسلم آزاد استرالیا را از دست بدهم.»

نادال در پانزده ماه اخیر، تنها توانسته یکی از تورنمنت‌های هاردکورت را که در آن‌ها شرکت کرده به پایان برساند و از سایر رقابت‌های هاردکورت یا انصراف داده و یا آن‌ها را نیمه‌کاره گذاشته است.

مصدومیت‌های مکرر نادال که در سال‌های اخیر فزونی یافته خبر خوبی برای او و طرفدارانش نیست. چراکه نشان می‌دهد بدن این تنیس‌باز ۳۲ ساله دیگر توانایی بازی بر روی این نوع زمین را ندارد. زمین‌ سخت در مقایسه با زمین خاک و چمن فشار بیشتری را به مفاصل بدن وارد می‌کند و خطر مصدومیت را افزایش می‌دهد.

فصل ۲۰۱۹ نیز درحالی برای ماتادور آغاز شد که یک مصدومیت جدید (کشیدگی ران) مانع از حضور او در اولین تورنمنت رسمی سال گردید.

کمتر از سه هفته دیگر مسابقات آزاد استرالیا شروع می‌شود و باید دید نادال در این مدت کوتاه می‌تواند خود را برای این رقابت‌ها که سال گذشته با مصدومیت آن را نیمه‌کاره رها کرد آماده کند یا خیر.

۱۷ تورنمنت اخیر نادال در زمین هارد

▪️سال ۲۰۱۷

بازل: انصراف
پاریس: انصراف
لندن: انصراف

▪️سال ۲۰۱۸

بریزبن: انصراف
آزاد استرالیا: نیمه‌کاره
آکاپولکو: انصراف
ایندین ولز: انصراف
مایمی: انصراف
تورانتو: قهرمان 🏆
سینسیناتی: انصراف
آزاد امریکا: نیمه‌کاره
دیویس کاپ: انصراف
پکن: انصراف
شانگهای: انصراف
پاریس: انصراف
لندن: انصراف

▪️سال ۲۰۱۹

بریزبن: انصراف

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید