تنیس فا

توضیحاتی پیرامون تغییرات رنکینگ تنیس در سال ۲۰۱۹/ حذف امتیاز تورنمنت‌های فیوچرز

0

تنیسفا: سیستم رنکینگ تنیس از فردا، دوشنبه۳۱دسامبر۲۰۱۸، دستخوش تغییرات مهمی خواهد شد که به موجب آن حدود ۱۲۵۰ تنیس‌باز مرد و ۵۰۰ تنیس‌باز زن امتیازات خود را از دست خواهند داد.

در رده‌بندی جدید ATP، تورنمنت‌های فیوچرز – به‌استثناء فیوچرزهای ۲۵ هزار دلاری – دیگر دارای امتیاز نخواهند بود. فیوچرزهای ۲۵ هزار دلاری نیز در سال ۲۰۱۹ فقط از دور نیمه‌نهایی به بعد صاحب امتیاز خواهند بودند و از سال ۲۰۲۰ امتیازاتشان بطور کامل حذف خواهد شد.

مقایسه امتیازات رنکینگ در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

فدراسیون جهانی تنیس نیز به عنوان نهاد برگزارکننده تورنمنت‌های فیوچرز قرار است از سال آینده تور جهانی خود را به دو تور «انتقالی» و «حرفه‌ای» تقسیم کند و رنکینگ جداگانه‌ای را برای تورنمنت‌های خود در نظر گرفته است. (تصویر زیر)

امتیازات در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی تنیس

تور انتقالی یا “ITF Transition Tour” که شامل تورنمنت‌های ۱۵ هزار دلاری می‌شود، با هدف تسهیل روند ترقی بازیکنان جوان طراحی شده است تا از این طریق بتوانند پس از پشت سر گذاشتن رده جونیور، با سرعت بیشتری خود را به رده‌های بالاتر جهانی برسانند.

نردبان پیشرفت بازیکنان در تورهای مختلف جهانی (تنیس مردان)

به این منظور هزینه‌ برگزاری تورنمنت‌های انتقالی کاهش یافته تا فدراسیون‌‌ها این امکان را داشته باشند که تورنمنت‌های بیشتری را در کشورهای خود برگزار نمایند و شرایط جمع‌آوری امتیاز و رسیدن به رده‌های بالاتر جهانی برای بازیکنان راحت‌تر از پیش شود.

نردبان پیشرفت بازیکنان در تورهای مختلف جهانی (تنیس زنان)

علاوه بر این، برگزاری سه تورنمنت پیاپی دیگر جزء شروط برگزاری مسابقات ۱۵ هزاری دلاری نخواهد بود و داوری مسابقات نیز ملزومات کمتری خواهد داشت.

تورنمنت‌های ۲۵ هزار دلاری ITF نیز از سال ۲۰۱۹ در قالب تور حرفه‌ای یا “ITF Pro Circuit” برگزار خواهند شد. این مسابقات در واقع، پلی بین تورنمنت‌های ITF و تور Challengers (که زیر نظر اتحادیه تنیس مردان “ATP” اداره می‌شود) خواهند بود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید