تنیس فا

ساشا زورف با غلبه بر راجر فدرر به فینال مسابقات لندن رسید

0

تنیس‌باز جوان آلمانی مانع صعود فدرر به فینال شد.

تنیسفا – الکساندر زورف تنیس‌باز ۲۱ ساله آلمانی با غلبه بر راجر فدرر، برای نخستین‌بار به دیدار پایانی رقابت‌های تنیس لندن راه یافت.

زورف که با نام ساشا نیز شناخته می‌شود، ساعاتی پیش موفق شد در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها حریف پرآوازه خود را که ۱۶ سال از او مسن‌تر است با نتایج ۷ بر ۵ و ۷ بر ۶ مغلوب کند.

زورف پس از بوریس بکر در سال ۱۹۹۶ اولین تنیس‌باز آلمانی است که به دیدار پایانی مسابقات فینال تور جهانی که به رقابت هشت تنیس‌باز برتر فصل اختصاص دارد، راه پیدا می‌کند.

بکر، اسطوره آلمانی تنیس جهان در سال ۱۹۹۶ در فینالی کلاسیک مغلوب پیت سمپراس آمریکایی شد.

مسابقه فدرر و زورف اما خالی از حاشیه نبود؛ در تایبرک ست دوم، زورف پس از خارج شدن ناخواسته‌ی توپ از جیب یک توپ‌جمع‌کن، بازی را متوقف کرد تا امتیاز تکرار شود‌. این کار جوان آلمانی به مذاق تماشاگران خوش نیامد و باعث شد پس از بازی او را هو کنند.

خرید راکت ساشا زورف در فروشگاه اینترنتی تنیسفا

طبق قوانین اگر در حین رالی، توپ از جیب بازیکنان و یا توپ‌جمع‌کن‌ها خارج شود، بازی باید متوقف و امتیاز تکرار شود و کار زورف از این نظر درست بود. با این حال او پس از مسابقه از تماشاگران و فدرر بابت این اتفاق عذرخواهی کرد.

وی در همین خصوص گفت: «فقط می‌خواستم که بابت این اتفاق از راجر و هوادارانش عذرخواهی کنم و بگویم که متاسف هستم. این حادثه باعث شد الان هم خوشحال باشم و هم ناراحت… قطعا، هو کردن تماشاگران اتفاق جالبی نبود»

در سوی مقابل، فدرر ۳۷ ساله که امید داشت برای یازدهمین بار به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کند، با درخشش حریف جوانش از صعود بازماند.

استاد سوییسی که برای کسب ۱۰۰مین عنوان دوران ورزشی‌اش به لندن آمده بود، پس از این مسابقه از عملکردش در فصل ۲۰۱۸ ابراز رضایت کرد و گفت: «فصل خوبی بود. چند شکست ناامیدکننده داشتم مانند شکست مقابل جوکوویچ در پاریس و شکست برابر اندرسون در ویمبلدون، اما نکات مثبت بسیار بیشتر بود. به خودم افتخار می‌کنم که در ۳۷ سالگی هم‌چنان توان رقابت دارم و توانستم شماره یک شوم. در مجموع فصل خوبی بود و برای فصل جدید هیجان‌زده هستم.»

دیدار دوم مرحله نیمه‌نهایی از ساعت ۲۳:۳۰ بین نواک جوکوویچ و کوین اندرسون برگزار می‌شود.

3.7/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید