تنیس فا

شکست فدرر در روز نخست مسابقات تنیس فینال تور جهانی در لندن

0

تنیسفا: راجر فدرر مسابقه نخست خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی را در دو ست متوالی به کی نیشیکوری واگذار کرد.

استاد سوییسی در این دیدار که یک ساعت و ۲۸ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۷ بر ۶ و ۶ بر ۳ مغلوب حریف ژاپنی خود شد.

این برای اولین‌بار است که فدرر در مرحله گروهی رقابت‌های فینال تور جهانی، یک مسابقه خود را در دو ست متوالی واگذار می‌کند.

او هم‌چنین برای چهارمین بار طی شانزده حضورش در مسابقات فینال تور جهانی، دیدار نخست خود در مرحله گروهی را واگذار کرد.

فدرر که رکورد قهرمانی در این رقابت‌ها را با شش عنوان در اختیار دارد، پس از شکست برابر نیشیکوری در خصوص شرایط مسابقه گفت: «زمین مسابقات قطعاً از سه تورنمنت قبلی که من بازی کردم، کندتر است. احساس خوبی در زمین دارم، اما تمریناتم در چند روز اخیر نظم خوبی نداشت؛ یک بار در باشگاه کویینز تمرین کردیم، یک بار در زمین‌های تمرین اینجا و بعد در استادیوم اصلی… نتوانستم در شرایط یکسان تمرین کنم»

خرید محصولات راجر فدرر – فروشگاه اینترنتی تنیسفا

او ادامه داد: «فکر می‌کنم هر دوی ما امروز کمی مضطرب بودیم. در برگرداندن هجومی سرویس دوم ناموفق عمل کردیم. گمان می‌کنم دومینیک تیم هم امروز همین مشکل را اوایل بازی داشت»

فدرر با این شکست شانس رسیدن به جایگاه دوم رده‌بندی را در پایان این فصل از دست داد. او برای کنار زدن نادال در رده‌بندی باید هر پنج مسابقه خود در این بازی‌ها را با پیروزی پشت سر می‌گذاشت.

در دیگر دیدار گروه لیتون هیوییت، کوین اندرسون در دو ست (۶-۷ ۳-۶) برابر دومینیک تیم به پیروزی رسید.

مسابقات تنیس لندن امروز با برگزاری دیدارهای گروه گوگا کوئرتن پیگیری می‌شود. در بازی نخست از ساعت ۱۷:۳۰ مارین چیلیچ به مصاف ساشا زورف می‌رود و از ساعت ۲۳:۳۰ نواک جوکوویچ با جان ایزنر دیدار خواهد کرد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید