تنیس فا

برندگان جوایز اتحادیه تنیس مردان در سال ۲۰۱۸

0

تنیسفا: اتحادیه تنیس‌بازان حرفه‌ای “ATP” برندگان جوایز سالانه خود را اعلام کرد.

شماره ۱ پایان فصل

نواک جوکوویچ که در رقابت‌های مسترز پاریس موفق شد بار دیگر به صدر جدول تنیس مردان بازگردد، جایزه «شماره ۱ پایان فصل» را دریافت کرد. این جایزه در در رقابت‌های فینال تور جهانی به وی اهدا خواهد شد.

بهترین بازگشت سال

جایزه «بهترین بازگشت سال» نیز به جوکوویچ تعلق گرفت. تنیس‌باز اهل بلگراد، ابتدای سال جاری در پی مصدومیت طولانی مدت از ناحیه آرنج دست، مجبور به انجام عمل جراحی شد و در ماه ژوئن تا رتبه ۲۲ در جدول سقوط کرد. وی در ادامه با درخشش و قهرمانی خود در رقابت‌های ویمبلدون، سینسیناتی، یو اس اپن و شانگهای، توانست صدر جدول را از رافائل نادال برباید.

بهترین مربی سال

ماریان وایدا، مربی کنونی جوکوویچ که در ماه آوریل و هنگام برگزاری مسابقات مسترز مونته‌کارلو مجدداً به تیم مربی‌گری وی پیوست، جایزه «بهترین مربی سال» را به خود اختصاص داد. جوکوویچ تحت هدایت وایدا توانست در گرند اسلم‌های ویمبلدون و یو اس اپن به مقام قهرمانی دست یابد و در مسابقات مسترز سینسیناتی و شانگهای نیز جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

جایزه اخلاق استفان ادبرگ

جایزه «اخلاق» در سال ۲۰۱۸ به رافائل نادال اسپانیایی رسید؛ ماتادور اسپانیایی پیش‌‌تر در سال ۲۰۱۰ نیز موفق به دریافت این جایزه شده بود. جایزه اخلاق که به افتخار استفان ادبرگ، اسطوره‌ سوئدی دنیای تنیس نام‌گذاری شده، با رای بازیکنان انتخاب می‌شود.

بازیکن محبوب هواداران

جایزه «بازیکن محبوب هواداران» نیز برای شانزدهمین سال متوالی به راجر فدرر رسید. فدرر از سال ۲۰۰۳ به این سو این جایزه را از آن خود می‌کند که نشان از محبوبیت بی‌نظیر استاد سوییسی دارد. جک ساک و مایک برایان هم در بخش دونفره این جایزه را کسب کردند.

بیشترین پیشرفت سال

استفانوس تیتیپاس، تنیس‌باز ۲۰ ساله اهل یونان توانست جایزه «بیشترین پیشرفت سال» را بدست آورد؛ تیتیپاس سال ۲۰۱۸ را با رتبه ۹۱ آغاز کرد اما در ادامه با عملکرد خوب خود موفق شد فاتح مسابقات ۲۵۰ امتیازی استکهلم شود. او با پیروزی در این مسابقات، نخستین تنیس‌باز اهل یونان لقب گرفت که در تور حرفه‌ای مردان به مقام قهرمانی دست پیدا می‌کند. تیتیپاس هم‌چنین در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی بارسلونا و مسترز تورانتو نایب‌قهرمان شد. وی اکنون در رده ۱۵ـم جدول رده‌بندی قرار دارد و در بین ۲۰ بازیکن برتر جهان، جوان‌ترین تنیس‌باز به حساب می‌آید.

جایزه فعالیت‌های بشردوستانه

جایزه «فعالیت‌های بشردوستانه» نیز به تامی روبردوی اسپانیایی رسید. روبردو در سال ۲۰۰۹ به افتخار دوست صمیمی خود سانتی سیلواس، یک بنیاد خیریه و یک تورنمنت بین‌المللی تنیس با ویلچر را بنا نهاد. بنیاد خیریه روبردو فعالیت‌هایی را جهت تشویق افراد معلول به ورزش، خصوصاً تنیس با ویلچر ترتیب می‌دهد.

بهترین تورنمنت‌ها

هم‌چنین در بخش بهترین تورنمنت‌ها و در رده مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی، تورنمنت مسترز ایندین ولز برای پنجمین سال پیاپی عنوان بهترین مسابقات مسترز را کسب کرد. در رده رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی و ۲۵۰ امتیازی نیز به ترتیب، تورنمنت‌های کویینز کلاب و استکهلم عنوان بهترین را به خود اختصاص دادند. این جوایز با رای بازیکنان انتخاب می‌شوند.

اضافه می‌شود جوایز اتحادیه تنیس‌بازان حرفه‌ای “ATP” هر ساله پیش از آغاز رقابت‌های فینال تور جهانی، به بهترین‌های فصل اهدا می‌گردد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید