تنیس فا

نواک جوکوویچ با شکست راجر فدرر به فینال مسترز پاریس رسید

4

تنیسفا: نواک جوکوویچ در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات تنیس مسترز پاریس از سد راجر فدرر عبور کرد.

تنیس‌باز صرب در این دیدار تماشایی و پایاپای که بیش از سه ساعت به طول انجامید، با حساب ۲ بر یک (۶-۷ ۷-۵ ۶-۷) رقیب سوییسی خود را شکست داد.

«نوله» با این پیروزی، ۲۲ـمین برد متوالی خود در رقابت‌های تور تنیس مردان را بدست آورد. او پس از باخت به استفانوس تیتیپاس در مسابقات مسترز کانادا هیچ مسابقه‌ای را واگذار نکرده است.

جوکوویچ فردا در فینال این رقابت‌ها به مصاف کارن خاچانوف روس می‌رود که امروز در دیدار دیگر مرحله نیمه‌نهایی توانست در دو ست (۱-۶ ۴-۶) دومینیک تیم را از پیش رو بردارد.

جوکوویچ درحالی فردا برای کسب پنجمین قهرمانی خود در مسترز پاریس به میدان خواهد رفت که حریف ۲۲ ساله او، اولین حضورش در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کند.

در تنها رویارویی پیشین این دو که در مسابقات ویمبلدون امسال اتفاق افتاد، جوکوویچ در سه ست به برتری رسید.

خرید محصولات راجر فدرر

خرید محصولات نواک جوکوویچ

یادآور می‌شود فارغ از نتیجه‌ای که فردا در فینال بدست بیاید، جوکوویچ روز دوشنبه صدرنشین رده‌بندی جهانی خواهد شد.

دارنده ۱۴ عنوان گذند اسلم که چهار ماه پیش به رتبه ۲۲ جهان سقوط کرده بود نخستین بازیکنی است که در ۱۸ سال اخیر توانسته در طول یک فصل از رتبه‌ی پایین‌تر از ۲۰ به صدر رده‌بندی جهانی برسد.

پیش از او مارات سفین در سال ۲۰۰۰ موفق شده بود از رتبه ۳۸ به جایگاه نخست جدول صعود کند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۴ دیدگاه

  1. حاجی چرا این قدر توی این مطالب تون گاف میدید. نوله و فدرر توی مسابقات ویمبلدون امسال اصلا با هم بازی نکردن که.

  2. راجر خیلی خوب بازی کرد جلوی جوکو به طوری که نتوانست هیچ کدام از گیم سرو راجر را برک کنند و این کابوسی هست برای جوکو در فصل آینده .چون پیرمرد ۳۷ ساله سوییسی راه شکست دادن جوکو را فهمیده و قطعا بقیه تنیسورها هم می فهمند و میتوانند برای جوکو در فصل آینده بحران درست کنند .راه شکست دادن جوکو وینرهای بالا با انفورسد ارور پایین هست که از عهده تنیسورهای جوان برمی آیند .خاچانوف با این تجربه می توانند در فینال جوکو خسته شده را شکست بدهند و اولین نفری باشه که بحران جوکو را رقم بزنه.

نظر بدهید