تنیس فا

راه‌یابی تیم‌های کرواسی و فرانسه به فینال مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸

0

تنیسفا: تیم‌های کرواسی و فرانسه حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸ شدند.

در دور نیمه‌پایانی مسابقات تنیس جام دیویس ۲۰۱۸ در گروه جهانی، تیم‌های کرواسی و فرانسه به ترتیب با شکست تیم‌های آمریکا و اسپانیا به فینال رقابت‌ها راه یافتند. این رقابت‌ها از ۱۴ تا ۱۶ ماه سپتامبر در دو شهر زادار و لیل برگزار شد.

کرواسی-آمریکا

در این مسابقات که به میزبانی کرواسی و بر روی زمین‌های خاک در شهر زادار برگزار شد، تیم کرواسی توانست با نتیجه ۲-۳ از سد آمریکا بگذرد و برای دومین بار در سه سال گذشته راهی فینال رقابت‌ها شود. تیم کرواسی هم‌چنین روند شکست‌ناپذیری خود مقابل تیم آمریکا را حفظ کرد و ۵ـمین پیروزی متوالی خود برابر این تیم را به‌دست آورد.

در روز نخست، برنا چوریچ و مارین چیلیچ به ترتیب با غلبه استیو جانسون و فرانسیس تیافو ۲ پیروزی ارزشمند را برای کرواسی به‌دست آوردند تا شطرنجی‌پوشان در یک قدمی صعود به فینال قرار بگیرند.

اما در روز دوم که بازی دونفره انجام گرفت، مایک برایان و رایان هریسون توانستند در یک ماراتن ۵ سته که ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه به طول انجامید، مقابل ایوان دودیگ و ماته پاویچ به برتری برسند و امید آمریکا را برای رسیدن به فینال زنده نگه دارند.

در روز سوم و پایانی، سم کوئری ستاره آمریکایی‌ها بود و با خلق یک شگفتی مارین چیلیچ کروات را ۳ بر یک شکست داد تا سرنوشت این مصاف حساس، در دیدار پنجم و پایانی رقم بخورد.

دیدار آخر بین برنا چوریچ و فرانسیس تیافو، دو ستاره نسل آینده تنیس برگزار شد و در پایان چوریچ موفق شد در ۵ ست تیافوی ۲۰ ساله را شکست دهد و کرواسی را به فینال مسابقات جام دیویس ۲۰۱۸ برساند.

آمریکا ۲ – کرواسی ۳
روز دیدار اول دیدار دوم
اول برنا چوریچ – استیو جانسون
۶-۳ ۷-۶ ۶-۴
مارین چیلیچ – فرانسیس تیافو
۷-۶ ۶-۳ ۶-۱
دوم – دونفره برایان/هریسون – دودیگ/پاویچ
۷-۶ ۶-۷ ۱-۶ ۷-۶ ۷-۵
سوم مارین چیلیچ – سم کوئری
۶-۴ ۶-۳ ۷-۶ ۶-۷
برنا چوریچ فرانسیس تیافو
۶-۳ ۶-۱ ۶-۷ ۶-۱ ۶-۷

فرانسه-اسپانیا

دیدار تیم‌های فرانسه و اسپانیا به میزبانی کشور فرانسه و در شهر لیل برگزار گردید. تیم فرانسه در این مسابقات موفق شد با نتیجه ۲-۳ تیم اسپانیا را شکست دهد و برای دومین سال پیاپی به فینال دیویس کاپ صعود کند. گفتنی است رافائل نادال اسپانیایی که قرار بود تیمش را در مرحله نیمه‌نهایی همراهی کند، به دلیل مصدومیت نتوانست در این رقابت‌ها حضور پیدا کند. فرانسه با این برد، دومین برد متوالی خود برابر اسپانیا را کسب نمود.

 در روز نخست، ابتدا بنوآ پر موفق شد پابلو کارنیو بوستا از اسپانیا را شکست دهد و در دیدار دوم، لوکا پویی فرانسوی در یک نبرد پایاپای و ۵ سته برابر روبرتو باتیستا آخوت به برتری دست یافت تا فرانسه تنها یک برد با پیروزی فاصله داشته باشد.

در روز دوم که نبرد بازیکن‌های باتجربه در بخش دونفره بود، تیم فرانسه با بازی دو تنیس‌باز کهنه‌کار خود یعنی ژولین بنتو و نیکولاس ماهوت برابر مارسل گرانویرز و فلیسیانو لوپز به پیروزی ۰-۳ دست یافت تا صعود فرانسه به فینال جام دیویس قطعی شود. بنتو ۳۶ ساله که در مسابقات آزاد آمریکا از دنیای تنیس کناره‌گیری کرده بود، به دعوت یانیک نوا، کاپتان تیم فرانسه در این مسابقات حضور یافت و به این ترتیب با یک پیروزی ارزشمند با میادین خداحافظی کرد.

در روز سوم، دو دیدار انفرادی که جنبه تشریفاتی داشت برگزار شد و آلبرت راموس-وینولاس و مارسل گرانویرز هر دو در سوپرتایبریک موفق شدند ریشار گسکه و نیکولاس ماهوت را شکست دهند.

اسپانیا ۲ – فرانسه ۳
روز دیدار اول دیدار دوم
اول بنوآ پر – پابلو کارنو بوستا
۶-۰ ۶-۱ ۷-۵
لوکا پویی – روبرتو باتیستا آخوت
۶-۴ ۲-۶ ۶-۴ ۷-۶ ۳-۶
دوم – دونفره بنتو/ماهوت – گرانویرز/لوپز
۷-۶ ۶-۴ ۶-۰
سوم ریشار گسکه – آلبرت راموس وینولاس
۱۴-۱۲ ۶-۴ ۱-۶
مارسل گرانویرز نیکولاس ماهوت
۱۳-۱۱ ۶-۳ ۶-۷

 

به این ترتیب دیدار فینال مسابقات جام دیویس کاپ ۲۰۱۸ بین تیم‌های فرانسه و کرواسی برگزار خواهد شد. این مسابقات از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ نوامبر (۲ تا ۴ آذر ماه ۱۳۹۷) به میزبانی کرواسی انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این مسابقات، آخرین دوره از رقابت‌های دیویس کاپ با فرمت فعلی خواهد بود و از سال ۲۰۱۹ «جام جهانی تنیس» جایگزین مسابقات گروه جهانی خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید