تنیس فا

متس ویلاندر: سطح بازی جوکوویچ از فدرر و نادال هم بالاتر است

6

تنیسفا: متس ویلاندر، تنیس‎‌باز سابق و کارشناس شبکه تلویزیونی یورو اسپرت معتقد است سطح بازی نواک جوکوویچ از راجر فدرر و رافائل نادال هم بالاتر است.

متس ویلاندر، تنیس‌باز بازنشسته سوئدی و دارنده ۷ عنوان گرند اسلم در مصاحبه با روزنامه فرانسوی لِکیپ، به تمجید از نواک جوکوویچ صربستانی پرداخت. وی در مورد قیاس جوکوویچ با دیگر قهرمانان جهان اظهار داشت: «جوکوویچ آن زرق و برق قهرمانان بزرگ را ندارد، اما احتمالاً بالاترین سطح ممکن از بازی را ارائه می‌دهد. حتی بهتر از نادال و فدرر؟ احتمالاً. به‌دلیل آن‌که هیچ‌کس نمی‌تواند در بازی او را اذیت کند و تحت فشار بگذارد. این‌که او قادر است بازی دشواری چون تنیس را به یک بازی ساده تبدیل کند، باورکردنی نیست. تمام این‌ها را بدون انجام کارهای پیچیده و با کم‌ترین ریسک انجام می‌دهد.»

ویلاندر با اشاره به اینکه ضعفی در بازی جوکوویچ وجود ندارد ادامه داد: «به تعبیری او یک دیوار انسانی است. نمی‌توانید در او نفوذ کنید. او بهترین ورزشکاری است که تنیس تاکنون شناخته و یکی از بهترین‌های ورزش جهان است. جوکوویچ را هم‌تراز با محمد علی قرار می‌دهم. یوسین بولت را نیز می‌توان به این طبقه‌بندی اضافه کرد.»

جوکوویچ هفته گذشته با شکست خوان مارتین دل‌پوترو در فینال مسابقات آزاد آمریکا، ۲ـمین عنوان گرند اسلم خود را در رقابت‌های این فصل به‌دست آورد و تعداد جام‌های گرند اسلمش را به عدد ۱۴ رساند‌. او امسال در ویمبلدون نیز به قهرمانی رسید.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۶ دیدگاه

  1. آقاي ويلاندر . اگر جوكويچ برنگشته بود و مصدوم بود همچين حرفي رو ميزدي . سال پيش كه از فدرر زياد حرف ميزدي . امسال هم نوبته جوكوويچه . اگر سال بعد جوكويچ گرندي برنده نشه . باز پاي حرفت مي موني ؟

  2. مهران قهرمان نژاد  

    من فکر میکنم تنیس بدون فدرر زیبایی هاش رو واقعا تا حد زیادی ازدست میده، صحبت آقای ویلاندر در بحث ارائه بازی دفاعی و هوشمندانه میتونه صادق باشه که نوله یکی از بهترین هاست، ولی از نظر سطح تکنیکی و نوع بازی حمله ای، فدرر یک تنیس زیبا و واقعا برتری رو ارائه میده که درصورت آمادگی، جوکو هم حریفش نیست..
    بازی استاد سوئیسی یک توتال تنیسه واقعا

  3. باز جوگیر شدند. حالا هیچکس یادش نمیاد چجوری تو استرالیا به چانگ باخت الان فقط دو تا ویمبلدون و آمریکا یادشون هست. یکم واقع بینی

  4. من با این نظر موافقم و اثبات این نظر هم یکی آمار بازیهای رودرروی این بازیکناست. جوکوویچ در بازیهای رودررو با فدرر و نادال آمار بهتری داره و اختلاف چشمگیری هم با بازیکنای سطح اولی مثل ماری و واورینکا و دل پوترو داره. فکر نمیکنم بازیکنی باشه که در بازیهای رودررو با جوکوویچ امار بردش بیشتر باشه. از طرفی هم جوکوویچ نشون داده که تنیس رو در مقابل همه بازیکنا و روی همه سطوح در حد عالی ارائه میکنه. نکته دیگه اینکه این قابلیت روانی و ذهنی رو داره که سطح بالای بازیش رو برای مدت طولانی حفظ کنه و دچار نوسان و افت و خیز نباشه مثل بازیکنایی از قبیل واورینکا یا ماری

نظر بدهید