تنیس فا

روز چهارم آزاد آمریکا ۲۰۱۸؛ راه‌یابی جوکوویچ و فدرر به دور سوم، حذف ووزنیاکی از مسابقات

0

تنیسفا: نواک جوکوویچ، راجر فدرر، الکساندر زورف و مارین چیلیچ در چهارمین روز از مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۸ با شکست رقبای خود به دور سوم رقابت‌ها راه یافتند. در بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی دانمارکی، بخت دوم قهرمانی با شکست برابر لسیا سورنکو از دور مسابقات حذف شد.

در چهارمین روز از رقابت‌های گرند اسلم آزاد آمریکا و در ادامه‌ دیدار‌های دور دوم، نواک جوکوویچ در در ورزشگاه آرتور اش به مصاف تنیس سندگرون رفت و در پایان موفق شد با نتیجه ۱-۳ (۲-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۱-۶) حریف آمریکایی خود را از پیش رو بردارد و راهی دور سوم رقابت‌ها شود.

تنیس‌باز صرب حالا در ۳۹ گرند اسلم از ۴۰ گرند اسلم اخیر، توانسته حداقل تا دور سوم صعود کند. نوله‌ی ۳۱ ساله در دور بعد با ریشار گسکه فرانسوی دیدار می‌کند که روز گذشته موفق شد لاسلو دیره را شکست دهد و به دور بعد راه یابد. جوکوویچ در دیدارهای رودررو با گسکه ۱۲ بار پیروز شده و تنها ۱ بار شکست خورده است.

پیش از این و در دیدارهای نوبت روز، راجر فدرر سوییسی مقابل بنوآ پر قرار گرفت و پس از ۱ ساعت و ۵۷ دقیقه توانست با نتیجه ۰-۳ ( ۴-۶ ۴-۶ ۵-۷) تنیس‌باز فرانسوی را مغلوب خود کند.

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم در یکی از مسابقات جذاب دور سوم باید با نیک کیریوس رقابت کند. کیریوس شب گذشته در دیداری جنجال‌برانگیز از سد پیر-اوگ اربر عبور کرد و به مرحله سوم رسید.

تنیس‌باز جوان استرالیایی در این مسابقه ست نخست را به حریف فرانسوی خود واگذار کرد و در ست سوم نیز ۰-۳ عقب افتاد. پس از این، محمد الحیانی، داور باسابقه سوئدی از صندلی پایین آمد و تلاش کرد کیریوس را با صحبت‌های انگیزشی به ادامه بازی تشویق کند. کیریوس در ادامه موفق شد ست دوم را به سود خود خاتمه دهد و در ست‌های سوم و چهارم نیز به پیروزی برسد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶ ۶-۷ ۶-۴)

حرکت داور در این مسابقه انتقادهای بسیاری را در پی داشته است. با این حال، اتحادیه تنیس آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که لحیانی تنها قصد داشته موارد قانونی را به کیریوس متذکر شود و مرتکب خطا نشده است.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

ساشا زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی نیز دیدار خود در دور دوم را با پیروزی پشت سر گذاشت. او توانست با غلبه بر نیکولاس ماهوت فرانسوی، برای نخستین بار به دور سوم اوپن آمریکا صعود کند. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۴-۶)

این بازیکن ۲۱ ساله، با برد در دیدار روز قبل، ۴۵ـمین پیروزی خود را در رقابت‌های فصل جاری به دست آورد. زورف که در ابتدای این مسابقات ایوان لندل، قهرمان سابق تنیس را به عنوان مربی به خدمت گرفت، در مرحله بعد باید با هم‌وطنش فیلیپ کولشرایبر روبرو شود. کولشرایبر با شکست متیو ابدن استرالیایی در ۴ ست توانست به مرحله سوم برسد.

مارین چیلیچ، قهرمان اوپن آمریکا در سال ۲۰۱۴ نیز به راحتی هوبرت هورکاچ لهستانی را شکست داد و راهی مرحله بعد شد. (۰-۶ ۰-۶ ۲-۶)

در مسابقات دیگر، داوید گوفن، میخاییل کوکوشکین، جان میلمن، الکس دی‌مینور، لوکا پویی و دیگو شوارتزمن به ترتیب با شکست روبین هاسه، هیئون چونگ، فابیو فونینی، فرانسیس تیافو، مارکوس بقداتیس و خائومه مونار توانستند به دور سوم راه یابند.

پابلو کارنیو بوستا، تنیس‌باز اسپانیایی که سال گذشته تا مرحله نیمه‌نهایی یو اس اپن بالا آمد با شکست برابر ژوائو سوزا از دور رقابت‌ها کنار رفت. کی نیشیکوری نیز با انصراف گائل مونفیس در اواخر ست دوم، به مرحله بعد راه پیدا کرد.

در مسابقات بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی دانمارکی که امید دوم کسب جام در رقابت‌های امسال به شمار می‌رفت، برابر لسیا سورنکو، شماره ۳۶ جهان از اوکراین تن به شکست داد و حذف شد.

با حذف ووزنیاکی، رقابت‌های آزاد آمریکا حالا بدون دو بخت نخست قهرمانی ادامه خواهد یافت. هالپ در نخستین روز مسابقات حذف شده بود.

انجلیک کربر، سید شماره ۴ اما در دیداری دشوار برابر یوهانا لارسون به برتری رسید؛ وی که ست نخست را به راحتی با نتیجه ۲-۶ به سود خود تمام کرد و در ست نیز ۲-۵ از حریف پیش بود، در ادامه کنترل بازی را از دست داد و لارسون توانست این ست را ۵-۷ به نفع خود به پایان ببرد. در ست سوم این قهرمان سابق اپن آمریکا بود که توانست ۴-۶ به برتری دست یابد و راهی دور سوم شود.

ماریا شاراپووا، دیگر قهرمان سابق آزاد آمریکا هم با غلبه بر سورانا کرسته‌آ (۵-۷ ۲-۶) از رومانی به مرحله سوم راه یافت. پترا کویتووا نیز با نتیجه ۰-۲ (۳-۶ ۵-۷) بر یافان ونگ غلبه کرد.

مدیسون کیز، فینالیست سال گذشته و کارولین گارسیا، بخت ششم قهرمانی به ترتیب با غلبه بر برناردا پرا و مونیکا پویگ توانستند به دور بعد برسند.

برنامه روز پنجم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید