تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۸؛ حذف ماری به دست ورداسکو در دور دوم/ صعود آسان نادال به دور سوم

0

تنیسفا: مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا در سومین روز خود پیگیری شد و رافائل نادال اسپانیایی در ادامه روند پیروزی‌های خود موفق شد واچک پاسپیسیل کانادایی را شکست دهد و به دور بعد برسد. اندی ماری، قهرمان سابق اوپن آمریکا اما برابر فرناندو ورداسکو مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در قسمت زنان، اسلون استیونس، سرینا و وینس ویلیامز با شکست رقبای خود به دور بعد رسیدند.

رافائل نادال اسپانیایی که این روزها شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسد، روز گذشته در ورزشگاه مرکزی به مصاف واچک پاسپیسیل رفت و در پایان موفق شد در ۳ ست پیاپی (۲-۶ ۴-۶ ۳-۶) حریف کانادایی خود را شکست دهد و به دور سوم رقابت‌ها برسد.

این ۹ـمین پیروزی متوالی مدافع عنوان قهرمانی مسابقات در نیویورک بود. نادال حالا در ۲۵ بازی اخیر خود تنها یک بار طعم شکست را چشیده که نشان از آمادگی بالای وی دارد.

حریف ماتادور در مرحله بعد، کارن خاچانوف است. تنیس‌باز روس با پیروزی برابر لورنزو سونگو توانست راهی دور سوم شود. نادال و خاچانوف امسال در مرحله نیمه‌نهایی مسترز کانادا به مصاف هم رفتند که نادال توانست در دو ست نزدیک رقیب جوان خود را از پیش رو بردارد.

اما اندی ماری، شماره ۱ سابق جهان که امید داشت بتواند در مسابقات یو اس اوپن امسال بار دیگر بدرخشد، مقابل فرناندو ورداسکوی کهنه‌کار تن به شکست داد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

بازیکن ۳۴ ساله اسپانیایی که نزدیک به یک دهه نتوانسته بود ماری را شکست دهد، روز گذشته کم‌نقص ظاهر شد و در ۴ ست (۴-۶ ۴-۶ ۶-۲ ۵-۷) قهرمان ۳ دوره گرند اسلم را از پیش رو برداشت. او در این مسابقه ۵۲ ضربه «وینر» به ثمر رساند.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

ورداسکو در مسابقه‌ای که یکی از دیدارهای جذاب دور سوم خواهد بود با خوان مارتین دل‌پوترو، شماره ۳ جهان روبرو می‌شود.

دل‌پوتروی آرژانتینی روز گذشته توانست دنیس کودلای آمریکایی را در ۳ ست (۶-۷ ۱-۶ ۳-۶) مغلوب کند و به مرحله سوم برسد. برج تاندیل در دیدارهای روددرو ۱-۴ از ورداسکو پیش است.

استن واورینکا، قهرمان اوپن آمریکا در سال ۲۰۱۶ مقابل یکی از ستارگان نسل آینده تنیس یعنی اوگو اومبر فرانسوی به میدان رفت و در نهایت موفق شد در ۴ ست (۵-۷ ۳-۶ ۶-۴ ۶-۷)، جوان ۲۰ ساله اهل مِتز را از پیش رو بردارد و حریف میلوس رائونیچ در دور سوم شود.

رائونیچ کانادایی با غلبه بر ژیل سیمون توانست راهی دور سوم شود تا یکی دیگر از دیدارهای هیجان‌انگیز دور سوم رقم بخورد.

دومینیک تیم، فینالیست مسابقات رولان گاروس امسال، در دیدار روز گذشته خود محک جدی خورد؛ وی مقابل استیو جانسون آمریکایی پس از آن‌که ۱-۲ در ست‌شماری عقب افتاد، موفق شد به بازی بازگردد و در ۵ ست به برتری برسد. این دیدار ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه به طول انجامید.

حریف تیم در مرحله بعد، دیگر آمریکایی حاضر در مسابقات یعنی تیلور فریتس است. فریتس هم با انصراف جیسون کابلر در اواسط مسابقه به دور بعد راه یافت.

کوین اندرسون، بخت پنجم قهرمانی و فینالیست سال گذشته مسابقات نیز ژرمی شاردی را در سه ست پیاپی شکست داد و به مرحله سوم صعود کرد.

در مسابقات دیگر، جان ایزنر، نیکولوز باسیلاشویلی، دنیس شاپووالوف، دنیل مدودف، دوسان لایوویچ، گیدو پلیا و برنا چوریچ به ترتیب با پشت سر گذاشتن نیکولاس هاری، جک ساک، آندریاس سپی، استفانوس تیتیپاس، کامرون نوری، پائولو لورنزی و روبرتو کاربائس بائنا به دور سوم رسیدند.

در مسابقات بخش زنان، اسلون استیونس، مدافع عنوان قهرمانی یو اس اپن در دیداری ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه‌ای از سد آنهلینا کالینینا که از جدول مقدماتی بالا آمده بود، به برتری رسید و راهی دور سوم شد. (نتیجه: ۲-۶ ۵-۷ ۶-۴)

استیونس در دور سوم، در نبردی تمام‌عیار با ویکتوریا آزارنکا، قهرمان دو دوره گرند اسلم به رقابت خواهد پرداخت. آزارنکا روز گذشته با حذف داریا گاوریلووا، سید ۲۵، راهی دور سوم شد.

سرینا ویلیامز، دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم نیز با درخشش خود کارینا ویتهوفت آلمانی را در هم کوبید. (نتیجه ۲-۶ ۲-۶)

سرینا در مرحله بعد با خواهر بزرگ‌تر خود وینس ویلیامز روبرو می‌شود. این ۳۰ـمین رویارویی خواهران ویلیامز با یک‌دیگر خواهد بود. سرینا ۱۲-۱۷ در مصاف‌های رودررو از وینس پیش است. این دو آخرین بار در مسابقات ایندین ولز سال جاری برابر هم به میدان رفتند.

الینا اسویتولینا، بخت هفتم قهرمانی نیز با شکست تاتیانا ماریا، برای چهارمین سال پیاپی به دور سوم آزاد آمریکا رسید. (نتیجه ۳-۶ ۲-۶)

یولیا گرگس و گاربینیه موگوروسا، بخت‌های نهم و دوازدهم قهرمانی از بزرگ‌ترین ناکامان روز سوم بودند؛ گرگس با شکست برابر اکاترینا ماکارووا (۳-۶ ۶-۷) حذف شد و موگوروسا، شماره ۱ سابق جهان و قهرمان دو دوره گرند اسلم مقابل شماره ۲۰۲ جهان یعنی کارولینا موکووا مغلوب شد و از مسابقات کنار رفت.

گفتنی است موکووا اولین حضور خود در جدول اصلی یک تورنمنت گرند اسلم را تجربه می‌کند.

برنامه روز چهارم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید