تنیس فا

نواک جوکوویچ با غلبه بر کوین اندرسون برای چهارمین بار قهرمان ویمبلدون شد

0

نواک جوکوویچ ستاره صربستانی تنیس جهان با پیروزی در فینال رقابت‌های ویمبلدون، به ۱۳مین عنوان خود در مسابقات گرند اسلم رسید.

در دیدار پایانی بخش انفرادی مردان مسابقات ویمبلدون، نواک جوکوویچ، مرد شماره یک سابق تنیس جهان موفق شد با پیروزی سه بر صفر (۶-۷ ۲-۶ ۲-۶) مقابل کوین اندرسون برای چهارمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. او قبلا در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نیز ویمبلدون را فتح کرده بود.

جوکوویچ که پیش از این دیدار توانسته بود رافائل نادال را در نبردی تماشایی در مرحله نیمه‌نهایی مغلوب کند، پس از ۲۵ ماه (رولان گاروس ۲۰۱۶) مجددا در یک تورنمنت گرند اسلم به قهرمانی رسید.

۶۹ـمین قهرمانی جوکوویچ در حالی بدست آمد که او طی دو سال اخیر، روزها و ماه‌های پرفراز و نشیبی را طی کرد؛ تنیس‌باز صرب سال گذشته در مرحله یک‌چهارم پایانی ویمبلدون به علت آسیب‌دیدگی آرنج مجبور به کناره‌گیری شد و ۶ ماه را دور از مسابقات سپری کرد تا اینکه سرانجام در فوریه امسال آرنج خود را تحت عمل جراحی قرار داد.

 جوکوویچ پس از قهرمانی گفت: «امروز احساس خیلی خوبی داشتم. در دو ست اول کوین کمی اضطراب داشت و نتواست بهترین بازی‌اش را ارائه دهد. او در اولین فینال ویمبلدونش بود و من در پنجمین. بنابراین سعی کردم از تجربه‌ام کمک بگیرم»

وی ادامه داد: «وقتی دوران مصدومیت را سپری می‌کردم، لحظاتی بود که از خودم سوال می‌کردم آیا هرگز می‌توانم به اوج بازگردم یا نه. چرخه تردید، ناامیدی، عصبانیت به من کمک کرد تا نه تنها یک تنیس‌باز بهتر، که انسان بهتری بشوم.»

او هم‌چنین در خصوص ادامه همکاری با مربی‌اش ماریان وایدا گفت: «بلافاصله بعد از مسابقه با ماریان صحبت کردم و او گفت دست‌کم تا پایان سال مرا همراهی خواهد کرد. خیلی از این بابت خوشحالم. اعضای تیم‌ام بسیار برای من مهم هستند»

«نوله» حالا با کسب سیزدهمین جام خود در مسابقات گرند اسلم، پس از فدرر (۲۰ عنوان)، نادال (۱۷ عنوان)، سمپراس (۱۴ عنوان)، بیشترین تعداد عنوان را در تاریخ این رقابت‌های چهارگانه دارد. او هم‌چنین در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود با ۱۱ پله صعود در رتبه دهم خواهد ایستاد.

در سوی دیگر، اندرسون که دومین حضورش در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کرد، نتوانست در دیدار پایانی عملکرد خوب خود در مراحل قبل را تکرار کند. تنیس‌باز اهل افریقای جنوبی در مرحله یک‌چهارم پایانی با حذف راجر فدرر مدافع عنوان قهرمانی شگفتی آفرید و در نیمه‌نهایی نیز در یک ماراتن تاریخی از سد جان ایزنر آمریکایی گذشت.

فروش ویژه وسایل و تجهیزات تنیس نواک جوکوویچ

اندرسون که سال گذشته در فینال یو اس اوپن مغلوب نادال شد، پس از بازی گفت: «صادقانه بگویم ریکاوری پس از دیدار مرحله نیمه‌نهایی بسیار دشوار بود. البته در نهایت مسابقه ربطی به این مسائل ندارد. مشکل اینجا بود که امروز نتوانستم بهترین بازی‌ام را ارائه بدهم… قهرمانی در مسابقات گرند اسلم‌ و مسترز‌ آروزی همه بازیکنان است. احساس می‌کنم در مسیر درستی قرار دارم. باور دارم که می‌توانم باز هم در موقعیت‌های این‌چنینی قرار بگیرم و نتیجه‌ای که به دنبالش هستم را کسب کنم.»

گزیده دیدار نواک جوکوویچ و کوین اندرسون در فینال ویمبلدون ۲۰۱۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید