تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ اندرسون در دیداری تاریخی ایزنر را شکست داد و راهی فینال شد/ بازی نادال و جوکوویچ نیمه‌کاره ماند

0

تنیسفا: در یازدهمین روز از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون، اتفاقات تاریخی و کم‌سابقه‌ای رقم خورد؛ کوین اندرسون در بازی ای که بیش از ۶ ساعت به طول انجامید توانست جان ایزنر را شکست دهد و دیدار حساس رافائل نادال و نواک جوکوویچ نیز در شروع ست چهارم به دلیل قانون خاموشی متوقف و به امروز موکول شد.

در بازی نخست دور نیمه‌پایانی مردان، کوین اندرسون، بخت هشتم قهرمانی به مصاف جان ایزنر آمریکایی رفت؛ رقابت‌ بین این دو بازیکن که گویی قصد نداشت به پایان برسد، پس از ۶ ساعت و ۳۵ دقیقه مارتن طاقت‌فرسا با برتری اندرسون با نتیجه ۲۴-۲۶ در ست نهایی به پایان رسید. (نتیجه: ۲۴-۲۶ ۴-۶ ۷-۶ ۷-۶ ۶-۷)

مسابقه‌ی روز گذشته، طولانی‌ترین بازی دور نیمه‌پایانی در تاریخ ۱۳۱ ساله‌ی مسابقات ویمبلدون لقب گرفت. گفتنی است ست پایانی این بازی به تنهایی ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه به طول انجامید. این بازی هم‌چنین طولانی‌ترین مسابقه‌ای بود که در زمین مرکزی مسابقات انجام گرفت.

بیشتر بخوانید: خاطره‌بازی با طولانی‌ترین مسابقه تاریخ تنیس

اندرسون ۳۲ ساله با پیروزی در دیدار روز گذشته، به نخستین بازیکن اهل آفریقای جنوبی در ۹۷ سال گذشته تبدیل شد که به فینال مسابقات ویمبلدون راه پیدا می‌کند. او هم‌چنین با این برد، ۳۰۰ـمین پیروزی خود را در رقابت‌های تور حرفه‌ای تنیس مردان به‌دست آورد.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

شماره ۸ جهان درباره‌ی بازی طاقت‌فرسای دیروز و عدم استفاده از سیستم تای‌بریک در ست پایانی اظهار داشت: «شما در چنین شرایطی در یک جنگ فرسایشی قرار می‌گیرید. این فراتر از یک مسابقه‌ی عادی تنیس و هر تاکتیکی است. منظورم آن است که مسئله به این تبدیل می‌شود که چه کسی بیشتر دوام می‌آورد. اما با این وجود، من خودم را به فینال ویمبلدون رساندم که خودش نیمی از تحقق یافتن یک رویا است.»

اندرسون افزود: «نمی‌دانم چیزی جز اراده و پشتکار برای پیروزی باعث شد تا من در بازی امروز به پیروزی برسم. می‌دانستم که قرار است مسابقه‌ی سختی مقابل جان داشته باشم. کل بازی پایاپای دنبال شد. به نظرم در ست سوم شانس‌هایی داشتم که در مسابقه پیروز شوم. حتی در تای‌بریک ست سوم نیز یک امتیاز با برد در آن ست فاصله داشتم اما دو خطای سرویس مرتکب شدم. او در بعضی امتیازات عالی کار کرد.»

فینالیست سابق اوپن آمریکا که در دور قبل راجر فدرر را پشت سر گذاشت، در صورت قهرمانی در ویمبلدون می‌تواند تا رتبه‌ی چهارم در جدول رده‌بندی صعود کند.

جان ایزنر نیز که قصد داشت به ۱۲ـمین تنیس‌باز آمریکایی تبدیل شود که در دوران تنیس حرفه‌ای (پس از سال ۱۹۶۸) به فینال ویمبلدون راه پیدا می‌کند، نتوانست به این مهم دست یابد. او در این مسابقه‌ی به‌یادماندنی، ۱۲۹ ضربه‌ی «وینر» شامل ۵۳ سرویس «ایس» به ثمر رساند.

اما مسابقه‌ی دوم دور نیمه‌پایانی ویمبلدون تحت‌الشعاع دیدار اول قرار گرفت و ناتمام ماند؛ رافائل نادال و نواک جوکوویچ در یکی از جذاب‌ترین دیدارهای فصل زیر سقف ورزشگاه مرکزی به مصاف یک‌دیگر رفتند. در ست نخست جوکوویچ مسلط ظاهر شد و با نتیجه ۴-۶ پیروز شد. در ست دوم ماتادور اسپانیایی که قصد نداشت به این زودی‌ها تسلیم شود، توانست با نتیجه ۳-۶ به پیروزی برسد و کار را به تساوی بکشاند. ست سوم اما تا گیم تای‌بریک پایاپای پیش رفت تا اینکه جوکوویچ، پس از اینکه نادال را ۳ مرتبه در دریافت امتیاز پایانی این ست ناکام گذاشت، خود به پیروزی رسید و ۲ بر یک پیش افتاد.

با توجه به این‌که ست سوم در ساعت ۲۳:۰۲ به وقت محلی به پایان رسید، بنابر قانون خاموشی در منطقه‌ی ویمبلدون که از ساعت ۲۳ لازم‌ الاجراست، ادامه‌ی این دیدار هیجان‌انگیز به روز شنبه موکول شد. لازم به ذکر است این مسابقه در زیر سقف بسته ادامه خواهد یافت.

مسابقه‌ی این دو ستاره‌ی تنیس جهان امروز از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران پیگیری خواهد شد. پس از آن نیز مسابقه‌ی فینال انفرادی بخش زنان بین انجلیک کربر و سرینا ویلیامز برگزار خواهد گردید.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید