تنیس فا

پیش‌نگاهی به دیدار نادال و جوکوویچ در نیمه‌نهایی ویمبلدون ۲۰۱۸

0

تنیسفا: رافائل نادال و نواک جوکوویچ، دو ابرستاره تنیس جهان، عصر امروز در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ویمبلدون به مصاف هم می‌روند.

رافائل نادال قهرمان ۲ دوره ویمبلدون پس از ۷ سال به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها برگشته و به دنبال این است تا با صعود به فینال ویمبلدون جایگاه خود به عنوان بهترین بازیکن حال حاضر جهان را مستحکم کند. در سوی مقابل، نواک جوکوویچ، قهرمان سه دوره نیز پس از دو سال ناکامی و دست‌وپنجه‌ نرم کردن با مصدومیت امیدوار است با غلبه بر مرد شماره یک تنیس جهان بتواند به همگان ثابت کند که به دوران اوج خود بازگشته است.

دیدار پیش ‌رو، ۵۲ـمین مصاف نادال و جوکوویچ در مسابقات حرفه‌ای تنیس می‌باشد. در ۵۱ دیدار قبلی، ۲۶ بار تنیس‌باز صرب پیروز میدان بوده و ۲۵ بار ماتادور. دیدار امروز اما ۱۴مین نبرد این دو در رقابت‌های گرند اسلم به شمار می‌رود که این تعداد پس از مصاف‌های رو در روی فدرر و جوکوویچ (۱۵ دیدار)، بیشترین رویارویی در دوران تنیس حرفه‌ای محسوب می‌شود.

نادال در مسابقات گرند اسلم، با ۹ پیروزی و ۴ شکست دست بالا را در برابر جوکوویچ در اختیار دارد، با این حال در ۸ مصاف اخیر، دو تنیس‌باز پیروزی‌ها را بین خود تقسیم کرده‌اند. (۴-۴)

نادال و جوکوویچ تاکنون تنها ۲ بار در مسابقات ویمبلدون روبروی هم قرار گرفته‌اند که هر کدام یک پیروزی به دست آورده‌اند. (نادال در نیمه‌نهایی ۲۰۰۷ پیروز شد و جوکوویچ در فینال ۲۰۱۱)

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

ستاره اسپانیایی تنیس جهان در چهار دیدار نخست خود در این دوره از رقابت‌ها کار چندان دشواری در پیش نداشت و به ترتیب بر سلا، کوکوشکین، دی مینور و وسلی غلبه کرد. اما او در مرحله یک‌چهارم پایانی به دردسر افتاد و در یک ماراتن ۵ ساعته و دشوار از سد دل‌پوتروی آرژانتینی گذشت.

سونامی صربستانی نیز در دو دیدار نخست خود در این رقابت‌ها با مشکل مواجه نشد و به ترتیب سندگرون و زبیوس را پشت سر گذاشت. در مرحله سوم اما جوکوویچ در ۴ ست کایل ادموند را حذف کرد و در دور یک‌هشتم پایانی نیز در ۳ ست متوالی کارن خاچانوف روس را شکست داد. در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی، نوله با نتیجه ۱-۳ از سد کی نیشیکوری عبور کرد.

نادال در خصوص رویارویی با جوکوویچ گفت: «ما همیشه در مراحل حساس و در مسابقات بزرگ باهم بازی کرده‌ایم. جوکوویچ در حال حاضر خیلی خوب بازی می‌کند و دیدار روز جمعه، نبرد برابر یکی از دشوارترین حریفانی است که می‌توانید مقابلش قرار بگیرید. بازی برابر نواک همیشه برای من یک چالش بزرگ بوده است. او یکی از پیچیده‌ترین بازیکنانی است که تا به حال در تنیس دیده‌ام. او همیشه یک امتحان بزرگ است و اگر در برابر او عالی بازی کنید، پیروز نمی‌شوید.»

جوکوویچ نیز درباره این بازی عنوان کرد: «راستش به این فکر نمی‌کنم که در این مسابقه شانس اصلی پیروزی هستم یا نه. در طول روزهای گذشته بر روی چمن خیلی خوب بازی کرده‌ام و از عملکردم راضی هستم.»

دیدار امروز بین جوکوویچ و نادال همانند بازی‌های قبلی این دو بیش از هر چیز تقابل بین فورهند کراس کورت نادال و بک‌هند دو دست جوکوویچ خواهد بود. تنیس‌باز اهل بلگراد در سال‌های قبل ثابت کرده است که بیشتر از هر بازیکن دیگری توانایی خنثی کردن فورهند‌های ویرانگر نادال را دارد. حال باید دید که آیا او امروز هم می‌تواند با بک‌هند‌های Down the Line خود نادال را غافلگیر کند و یا خیر؟

اضافه می‌شود این دیدار عصر امروز، جمعه ۲۲ تیر ماه، از حدود ساعت ۱۸:۳۰ (پس از دیدار اندرسون و ایزنر) برگزار می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید