تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ راهیابی نادال و جوکوویچ به هفته دوم رقابت‌ها/ ادامه حذف مدعیان قهرمانی در بخش زنان با شکست هالپ

0

تنیسفا: در آخرین روز از هفته‌ی نخست مسابقات تنیس ویمبلدون ۲۰۱۸، رافائل نادال و نواک جوکوویچ به ترتیب با غلبه بر الکس دی‌مینور و کایل ادموند بریتانیایی به دور چهارم رقابت‌ها راه پیدا کردند. الکساندر زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی اما با شکست مقابل ارنستس گولبیس از صعود به دور بعد بازماند. سیمونا هالپ، قهرمان رولان گاروس نیز برابر سو-وه شه تن به شکست داد تا روند حذف مدعیان قهرمانی در بخش زنان ادامه یابد.

 در ششمین روز از مسابقات تنیس ویمبلدون، رافائل نادال در زمین مرکزی رقابت‌ها به مصاف الکس دی‌مینور، تنیس‌باز جوان استرالیایی رفت و با برتری سه بر صفر (۴-۶ ۲-۶ ۱-۶) برابر این بازیکن ۱۹ ساله، راهی هفته‌ی دوم رقابت‌ها شد.

ماتادور اسپانیایی با پیروزی در دیدار دیروز، برای ۸ـمین بار در دوران ورزشی‌اش به مرحله‌ی چهارم مسابقات رسید و جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی تثبیت کرد.

نادال ۳۲ ساله که از سال ۲۰۱۱ نتوانسته در جمع ۸ نفر برتر گرند اسلم ویمبلدون قرار گیرد، برای رسیدن به این مهم باید در دور چهارم از سد ییری وسلی بگذرد. وسلی در دیدار دیروز خود موفق شد فابیو فونینی را در ۴ ست شکست دهد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۶-۳ ۶-۷)

در مسابقه‌ی مهم دیگر که در ورزشگاه مرکزی انجام گرفت، نواک جوکوویچ به مصاف شماره ۱ تنیس بریتانیا یعنی کایل ادموند رفت و علی‌رغم واگذاری ست نخست، در ۳ ست بعدی پیروز شد و به دور چهارم راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴)

جوکوویچ که این روزها بیش از پیش به روزهای اوج خود نزدیک شده، در مرحله‌ی بعد با کارن خاچانوف، تنیس‌باز جوان روس دیدار خواهد کرد. خاچانوف نیز دیروز در نبرد ستاره‌های نسل آینده تنیس برابر فرانسیس تیافو در ۵ ست به پیروزی رسید و به مرحله‌ی بعد راه یافت.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

اما در اتفاق مهم روز ششم مسابقات در بخش مردان، ساشا زورف برابر ارنستس گولبیس شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت؛ زورف جوان با وجود این‌که در ست‌شماری ۱-۲ از حریف لاتویایی خود پیش افتاده بود، ست‌های چهارم و پنجم را به شماره ۱۳۸ کنونی جهان واگذار کرد تا روند ناکامی‌هایش در مسابقات گرند اسلم ادامه داشته باشد.

گولبیس که سابقه‌ی حضور در جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان را دارد، پس از برایان بیکر در سال ۲۰۱۲، نخستین بازیکنی است که از جدول مقدماتی تا دور چهارم جدول اصلی مسابقات ویمبلدون بالا آماده است.

حریف گولبیس در مرحله‌ی چهارم، کی نیشیکوری است که موفق شد با غلبه بر نیک کیریوس در سه ست متوالی (۴-۶ ۶-۷ ۱-۶) راهی هفته‌ی دوم مسابقات شود.

نیشیکوری، شماره ۲۸ جهان با این پیروزی، ۳۵۰ـمین برد دوران ورزشی خود را به‌دست آورد و برای سومین بار به دور چهارم مسابقات ویمبلدون رسید.

خوان مارتین دل‌پوترو، بخت پنجم قهرمانی نیز برای صعود به دور چهارم ویمبلدون، کار دشواری برابر بنوآ پر نداشت و در ۳ ست پیاپی (۳-۶ ۶-۷ ۴-۶) این بازیکن فرانسوی را مغلوب کرد.

برج تاندیل حالا با این برد، تنها تنیس‌باز آرژانتینی است که توانسته چهار مرتبه به جمع ۱۶ نفر برتر مسابقات ویمبلدون راه یابد. پیش از او داوید نلبندیان این رکورد را در اختیار داشت.

دل‌پوترو که تا به این مرحله از مسابقات ویمبلدون هیچ ستی را واگذار نکرده، در مرحله‌ی بعد با ژیل سیمون فرانسوی رقابت خواهد کرد. سیمون نیز در ۴ ست برابر متیو ابدن استرالیایی به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

میلوس رائونیچ در ادامه‌ی مسابقه‌ای که دو روز پیش به دلیل تاریکی هوا به تعویق افتاد، دنیس نواک اتریشی را در ۴ ست شکست داد و حریف مکنزی مک‌دانلد آمریکایی شد.

روز ششم در بخش زنان نیز با یک شگفتی بزرگ همراه بود؛ سیمونا هالپ، شماره یک تنیس زنان جهان و قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۸ با قبول شکست برابر سو-وه شه، شماره ۴۸ جهان از دور رقابت‌ها کنار رفت. گفتنی‌ است هالپ در ست پایانی این مسابقه، ۵-۲ از حریف تایوانی خود پیش بود اما در نهایت ۵-۷ شکست خورد. (نتیجه: ۵-۷ ۴-۶ ۶-۳)

با حذف هالپ، تنها یک بازیکن از ۱۰ سید نخست مسابقات ویمبلدون امسال در رقابت‌ها باقی مانده‌ است؛ کارولینا پلیشکووا، بخت هفتم قهرمانی.

در سایر بازی‌ها، انجلیک کربر برابر نائومی اوساکا به پیروزی دست یافت و یلنا اوستاپنکو، دومینیکا سیبولکووا، داریا کاساتکینا، الیسون فن اویتفان، بلیندا بنچیچ و الکساندرا ساسنوویچ به ترتیب مقابل ویتالیا دیاچنکو، الیس مرتنز، اشلی بارتی، آنت کنتاویت، کارلا سوارز ناوارو و داریا گاوریلووا به برتری دست یافتند و به مرحله‌ی چهارم صعود کردند.

لازم به ذکر است که طبق سنت مسابقات ویمبلدون، در روز پایانی هفته‌ی نخست این رقابت‌ها که «یک‌شنبه‌ی میانی» نامیده می‌شود، مسابقه‌ای انجام نمی‌گیرد و مرحله ۱/۸ پایانی از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید