تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ نمایش خوب نادال و جوکوویچ در روز حذف چیلیچ/شکست موگوروسا، مدافع عنوان قهرمانی بخش زنان از رقابت‌ها

0

تنیسفا: چهارمین روز از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۸ با صعود رافائل نادال و نواک جوکوویچ همراه بود. مارین چیلیچ، فینالیست دوره‌ی قبل اما با شکست مقابل گیدو پلیا از رقابت‌ها کنار رفت. در بخش زنان نیز مدافع عنوان قهرمانی یعنی گاربینیه موگوروسا با باخت برابر الیسون فن اویتفان از مسابقات حذف شد.

 رافائل نادال اسپانیایی روز گذشته در نخستین دیدار استادیوم مرکزی مقابل میخاییل کوکوشکین قرار گرفت و توانست در سه ست پیاپی (۴-۶ ۳-۶ ۴-۶) این تنیس‌باز اهل قزاقستان را مغلوب کند. وی حالا با این پیروزی، در ۱۴ مسابقه‌ی متوالی است که پیروز از زمین مسابقه بیرون آمده و در ۲۹ مسابقه‌ی آخر خود، تنها یک بار طعم شکست را چشیده است.

قهرمان دو دوره ویمبلدون در مرحله‌ی بعد با الکس دی‌مینور استرالیایی دیدار خواهد کرد. نادال در صورت پیروزی برابر این تنیس‌باز جوان، ضمن راه‌یابی به دور چهارم مسابقات، جایگاه خود را در صدر جدول مردان تثبیت خواهد کرد. اما در صورت شکست، راجر فدرر سوییسی جای وی را در رتبه‌ی نخست خواهد گرفت.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

در مسابقه‌ی دیگر که در زمین شماره‌ی ۲ انجام گرفت، نواک جوکوویچ مقتدرانه موفق شد هوراسیو زبیوس آرژانتینی را با نتایج ۳-۶ ۲-۶ ۱-۶ پیشت سر بگذارد و به دور سوم صعود کند. شماره ۱ سابق جهان در این دیدار اگرچه از ناحیه‌ی زانو دچار مصدومیت شد اما مشکلی برای ادامه‌ی کار نداشت. دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم با این برد، برای ۱۰ـمین سال متوالی راهی دور سوم مسابقات ویمبلدون شد و ۶۰ـمین پیروزی خود در این رقابت‌ها را به‌دست آورد.

حریف جوکوویچ در دور بعد، کایل ادموند بریتانیایی است که روز گذشته موفق شد با شکست بردلی کلان در سه ست (۲-۶ ۶-۷ ۴-۶) برای نخستین بار به مرحله‌ی سوم ویمبلدون راه پیدا کند. جوکوویچ و ادموند تاکنون ۴ مرتبه مقابل یک‌دیگر قرار گرفته‌اند که تنیس‌باز اهل بلگراد با ۳ برد دست بالا را دارد. این نخستین رویارویی ادموند و جوکوویچ بر روی زمین‌های چمن خواهد بود. گفتنی است شماره ۱ تنیس بریتانیا دو ماه پیش در مسابقات مسترز مادرید توانسته بود جوکوویچ را شکست دهد.

اما بزرگترین شگفتی بخش مردان تا به اینجای کار در روز چهارم رقم خورد؛ مارین چیلیچ، فینالیست دوره‌ی قبل ویمبلدون با شکست مقابل گیدو پلیای آرژانتینی در ۵ ست از گردونه‌ی رقابت‌ها کنار رفت.

در این مسابقه که به دلیل بارش باران طی دو روز برگزار شد، شماره ۸۲ جهان علی‌رغم واگذاری دو ست نخست به قهرمان سابق اوپن آمریکا، موفق شد در ۳ ست بعدی برابر بخت سوم قهرمانی به پیروزی برسد و مهم‌ترین برد دوران ورزشی‌اش را کسب نماید. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷ ۴-۶ ۶-۱ ۶-۳)

پلیا روز جمعه در مرحله‌ی سوم با مکنزی مک‌دانلد آمریکایی مصاف خواهد داشت.

در رقابت‌های مهم دیگر، خوان مارتین دل‌پوترو به راحتی از سد فلیسیانو لوپز گذشت، کوین اندرسون توانست آندریاس سپی را پشت سر بگذارد، کی نیشیکوری در ۴ ست برنارد تامیک را شکست داد، نیک کیریوس مقابل روبین هاسه به برتری رسید و جان ایزنر نیز موفق شد روبن بملمانس بلژیکی را از پیش رو بردارد.

استن واورینکا، تنیس‌باز سوییسی و دارنده ۳ عنوان گرند اسلم که با حذف دیمیتروف در دور نخست گمان می‌رفت بتواند تورنمنت خوبی را سپری کند، برابر توماس فابیانوی ایتالیایی شکست خورد و از مسابقات حذف شد. دیگو شوارتزمن آرژانتینی نیز با قبول شکست برابر ییری وسلی نتوانست به دور بعد راه یابد.

در بخش زنان، گاربینیه موگورسا، قهرمان دوره‌ی قبل ویمبلدون در کمال ناباوری مقابل الیسون فن اویتفان بلژیکی تسلیم شد و از صعود به مرحله‌ی بعد بازماند.

با حذف موگوروسا برابر شماره ۴۷ جهان، این برای نخستین بار در ۵۰ سال گذشته است که تنها ۲ سید از ۸ سید برتر بخش زنان مسابقات ویمبلدون به دور سوم راه پیدا می‌کنند. هم‌چنین در ۵۰ سال گذشته تنها ۶ تنیس‌باز زن توانسته‌اند از عنوان قهرمانی خود در سومین گرند اسلم سال دفاع کنند.

سیمونا هالپ، شماره ۱ زنان اما هم‌چنان می‌تازد؛ وی با پیروزی مقابل سای‌سای ژنگ به آسانی راهی دور دوم شد. (نتیجه: ۰-۶ ۵-۷)

انجلیک کربر، نائومی اوساکا، دومینیکا سیبولکووا، اشلی بارتی، یلنا اوستاپنکو  و داریا کاساتکینا نیز به ترتیب با برد مقابل کلر لیو، کیتی بولتر، یوهانا کونتا، یوجینی بوشار، کریستن فلیپکنس و یولیا پوتینتسوا به دور سوم صعود کردند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید