تنیس فا

خاطره‌بازی با فینال ویمبلدون ۲۰۰۸ در دهمین سالگرد این نبرد تاریخی

2

تنیسفا: ۱۰ سال پس از نبرد خاطره‌انگیز فدرر و نادال در فینال ویمبلدون ۲۰۰۸، این دو اسطوره تکرارنشدنی هم‌چنان بر تارک تنیس جهان می‌درخشند.

رافائل نادال که دو فینال قبلی را به حریف پرآوازه سوییسی خود واگذار کرده بود، در این مسابقه به‌یادماندنی که ۴ ساعت و ۴۸ دقیقه به طول انجامید، موفق شد با حساب ۳ بر ۲ (۷-۹ ۷-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۴-۶) پیروز شود و اولین قهرمانی خود در گرند اسلمی به جز رولند گاروس را جشن بگیرد. این دیدار به اعتقاد بسیاری بزرگترین مسابقه تاریخ تنیس است. حال ۱۰ سال پس از این نبرد حماسی، «فدال» مجددا در ۱۳۲ـمین دوره مسابقات ویمبلدون، بخت‌های اول و دوم قهرمانی هستند و در صورت راهیابی به فینال می‌توانند یک دیدار تاریخی دیگر را رقم بزنند.

در زیر گزیده‌ای از این دیدار فراموش‌نشدنی آمده است:

وسایل و تجهیزات راجر فدرر

وسایل و تجهیزات رافائل نادال

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۲ دیدگاه

 1. شوان شیدائی  

  مطمئنا یکی از تماشایی ترین مسابقات کل تاریخ تنیس بوده ، اما اطلاق ( بزرگترین مسابقه تاریخ تنیس است ) واقعا معلوم نیست از کجا اومده؟؟؟ بله اینکه چند تا کارشناس و حتی رافا فن و راجر فن به این بازی این اطلاق غیر واقعی رو داده باشند مطمئنا از دایره واقعیت خارج است!!
  اینکه کسانی بخواهد با طرفداری این اطلاق غیر واقعی رو به این بازی قشنگ وعالی بدهند واقعا امر جالبی نیست!
  ما در فینال گرند اسلم ها نبرد های بسیار جالب و حماسی رو شاهد بوده و هستیم!
  برای مثال فینال استرالیا اوپن ۲۰۱۲ جایی که نواک جوکوویچ ۵–۷, ۶–۴, ۶–۲, ۶–۷(۵–۷) تونست رافائل نادال رو شکست بده.
  این بازی ۵ساعت ۵۳ دقیقه طوال کشید و اگر اشتباه نکنم طولانی ترین زمان برای یک فینال گرند اسلم بوده!!
  در هر صورت ممنون از زحماتتون! همون اطلاق یکی از بزرگترین مسابقه تاریخ تنیس بیشتر برازنده این دیدار به اصطلاح اپیک و بلاک باستری است.

 2. باعرض سلام وتشکر فراوان بخاطرپوشش مسابقات تنیس ما قبلا درتنیس تاکرز عضو بودیم که مدتی هست اون سایت دیگه پوشش نمیده .میخواستم بپرسم چطوری میتونم سی سی کم پولست اسپرت ها رو برای دیدن مسترز میامی بخرم اگرامکان داره یک وب سایت معتبرکه با فیلترشکن بشه بازش کرد رو درکانال تلگرام اعلام کنید . باتشکرفراوان -رضا ازابادان-سال نو هم برتمامی زحمتکشان تنیسفا مبارک باد

نظر بدهید