تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ راه‌یابی نادال و جوکوویچ به مرحله‌ی بعد/حذف کویتووا و شاراپووا از رقابت‌ها

0

تنیسفا:  در دومین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۸، رافائل نادال اسپانیایی به راحتی دودی سلا را از پیش رو برداشت و به دور دوم رسید. نواک جوکوویچ، خوان مارتین دل‌پوترو و ساشا زورف نیز با کنار زدن رقبای خود به مرحله‌ی بعد راه یافتند. دومینیک تیم اتریشی اما با مصدومیت در میانه‌ی مسابقه مجبور به انصراف از رقابت‌ها شد. در بخش زنان، پترا کویتووا و ماریا شاراپووا ناباورانه از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

روز گذشته مسابقات ویمبلدون در نیمه‌ی پایین بخش مردان و نیمه‌ی بالای بخش زنان پیگیری شد؛ در ورزشگاه مرکزی رافائل نادال اسپانیایی به مصاف دودی سلا رفت و در نهایت با شکست سه بر صفر (۲-۶ ۳-۶ ۳-۶) این تنیس‌باز توانست به راحتی به دور دوم مسابقات صعود کند. میخاییل کوکوشکین از قزاقستان در مرحله‌ی بعد حریف ماتادور خواهد بود. وی با عبور از سد واچک پاسپیسیل به دور بعد رسید.

مرد شماره ۱ تنیس جهان امسال برای فتح سومین دوگانه‌ی رولان گاروس – ویمبلدون خود و برابری با رکورد بیورن بورگ افسانه‌ای تلاش می‌کند.

نواک جوکوویچ، عنوان‌دار سه دوره مسابقات ویمبلدون نیز به راحتی و در سه ست پیاپی (نتیجه: ۱-۶ ۲-۶ ۳-۶) تنیس سندگرون آمریکایی را از پیش رو برداشت و راهی دور دوم شد. دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم که دیروز ۱۰۰ـمین مسابقه‌ی خود بر روی زمین‌های چمن را انجام داد، توانست آمار پیروزی‌های خود در این زمین‌ها را به ۸۲ برساند.

خوان مارتین دل‌پوترو، بخت پنجم قهرمانی ویمبلدون برای صعود به مرحله‌ی بعد کار دشواری نداشت؛ وی با غلبه بر پیتر گویوفچیک آلمانید در سه ست متوالی (۳-۶ ۴-۶ ۳-۶) به مرحله‌ی دوم رسید. این تنیس‌باز بلندقامت آرژانتینی که پس از دور نیمه‌پایانی مسابقات رولان گاروس در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده، به دنبال کسب دومین قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم است.

برج تاندیل تاکنون ۲۲ عنوان قهرمانی به‌دست آورده اما هیچ‌یک از آن‌ها در زمین‌های چمن نبوده است.

حریف دل‌پوترو در مرحله‌ی بعد، فلیسیانو لوپز کهنه‌کار است؛ لوپز که ۶۶ـمین حضور متوالی خود در رقابت‌های گرند اسلم را تجربه می‌کند، روز گذشته فدریکو دلبونیس را در مرحله اول مسابقات ویمبلدون از پیش رو برداشت تا رکورد حضور پیاپی در مسابقات گرند اسلم را به نام خود ثبت کند. این رکورد پیش‌ از این به طور مشترک در اختیار لوپز و فدرر بود.

ساشا زورف، دیگر تنیس‌باز بلندقامت حاضر در رقابت‌ها با شکست جیمز داکورث استرالیایی در ۳ ست متوالی (۰-۶ ۲-۶ ۵-۷)، راهی دور دوم شد. بخت چهارم قهرمانی در دور بعد با تیلور فریتس آمریکایی مصاف خواهد داشت.

اما مسابقات ویمبلدون در دومین روز خود، ۲ بازیکن از ۱۰ سید نخست بخش مردان را از دست داد. دومینیک تیم اتریشی در حالی‌که دو ست از مارکوس بقداتیس عقب افتاده بود، در میانه‌ی ست سوم به دلیل مصدومیت مجبور به انصراف از ادامه‌ی مسابقه شد و از گردونه‌ی رقابت‌های ویمبلدون کنار رفت.

داوید گوفن بلژیکی نیز با قبول شکست برابر متیو ابدن استرالیایی در سه ست پیاپی (۴-۶ ۳-۶ ۴-۶)، خیلی زود با رقابت‌های ویمبلدون ۲۰۱۸ خداحافظی کرد.

در بازی‌های مهم دیگر نیز نیک کیریوس، کایل ادموند، دیگو شوارتسمن، کی نیشیکوری، فرانسیس تیافو و دنیس شاپووالوف با غلبه بر رقبای خود توانستند به دور دوم مسابقات صعود کنند.

در قسمت زنان، پترا کویتووا و ماریا شاراپووا در عین ناباوری با مسابقات وداع کردند. کویتووا که از امیدهای کسب جام به شمار می‌رفت، مقابل الکساندرا ساسنوویچ از بلاروس در ۳ ست شکست خورد و حذف شد. (نتیجه: ۰-۶ ۶-۴ ۴-۶) کویتووا به دنبال کسب سومین عنوان قهرمانی خود در مسابقات ویمبلدون بود که از رسیدن به این مهم بازماند.

ماریا شاراپووا، شماره ۱ سابق تنیس زنان نیز یک شکست غیرمنتظره را مقابل ویتالیا دیاچنکو، شماره ۱۳۲ جهان تجربه کرد؛ قهرمان سابق این رقابت‌ها در حالی‌که موفق شده بود در ست اول پیروز شود و در ست دوم نیز ۲-۵ پیش بیفتد، در نهایت با نتیجه ۲ بر یک (۴-۶ ۶-۷ ۷-۶) مغلوب هموطن خود شد. این نخستین شکست شاراپووا در دور نخست مسابقات ویمبلدون بود.

سیمونا هالپ و گاربینیه موگوروسا، بخت‌های اول و سوم قهرمانی ویمبلدون اما به راحتی و به ترتیب با غلبه بر کورومی نارا (۴-۶ ۲-۶) و نائومی برودی (۵-۷ ۲-۶) به مرحله‌ی دوم مسابقات رسیدند.

انجلیک کربر، کارولین گارسیا، یلنا اوستاپنکو و داریا کاساتیکنا نیز در دیگر دیدارهای مهم بخش زنان موفق شدند با پیروزی مقابل حریفان خود راهی دور بعد شوند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید