تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۸؛ اولین قهرمانی سیمونا هالپ در مسابقات گرند اسلم با شکست اسلون استیونس

0

تنیسفا: سیمونا هالپ با شکست اسلون استیونس در فینال رقابت‌های رولان گاروس ۲۰۱۸، عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

سی-مو-نا کلمه‌ای که هواداران و هم‌وطنان سیمونا هالپ، تنیس‌باز رومانیایی یک‌صدا در طول مسابقه‌ی فینال فریاد زدند تا بازیکن محبوبشان بالاخره نخستین عنوان قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم را به‌دست آورد.

شماره ۱ تنیس زنان در حالی برای نخستین بار جام قهرمانی مسابقات رولان گاروس را بالای سر برد که ست نخست را با درخشش اسلون استیونس به وی واگذار کرد (۶-۳) و در ست دوم نیز ۰-۲ در گیم‌شماری از حریف آمریکایی خود عقب افتاد. در ادامه‌ی بازی اما هالپ که ۴ـمین حضور خود در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کرد، با ارائه‌ی یک بازی کم‌اشتباه توانست به بازی برگردد و ست دوم را با نتیجه ۴-۶ به سود خود خاتمه دهد. در ست سرنوشت‌ساز پایانی، هالپ به استیونس مجال نداد و با اقتدار کامل و با نتیجه ۱-۶ به پیروزی رسید تا پس از ۲ ساعت و ۳ دقیقه، بزرگ‌ترین عنوان دوران ورزشی خود را کسب نماید.

این بازیکن ۲۶ ساله حالا ۴۰ سال پس از قهرمانی ویرجینیا روزیچی، دومین تنیس‌باز زن رومانیایی است که در یک تورنمنت گرند اسلم به قهرمانی دست پیدا می‌کند. این قهرمانی ۱۷ـمین جام هالپ در رقابت‌های تور حرفه‌ای تنیس زنان بود.

هالپ در مراسم اهدای جام خطاب به تماشاگران گفت: «فوق‌العاده بود؛ حمایت شما را حس کردم»

او ادامه داد: «در گیم آخر احساس کردم دیگر نمی‌توانم نفس بکشم. بنابراین سعی کردم آن‌چه در فینال پارسال اتفاق افتاد دیگر تکرار نشود. هر کار می‌توانستم کردم. چیزی که به وقوع پیوسته فوق‌العاده است. صادقانه بگویم نمی‌توانم باورش کنم. از زمانی که تنیس را شروع کردم رویای این لحظه را می‌دیدم. خیلی خوشحالم که این رویا در رولند گروس و در پاریس به حقیقت پیوست. پاریس، شهر مورد علاقه من است.»

تنیس‌باز اهل کونستانتا هم‌چنین در مورد رویارویی با استیونس گفت: «بازی کردن مقابل او همواره سخت است. او در زمین مسابقه بسیار قدرتمند است. وقتی در ست دوم گیم سرویس خود را از دست دادم، با خودم گفتم: همه چیز تمام شد. حالا باید فقط آرامشم را به‌دست بیاورم و از بازی لذت ببرم. این‌گونه به بازی برگشتم.»

قهرمانی در دومین گرند اسلم سال، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو جایزه‌ی نقدی برای هالپ به ارمغان آورد.

استیونس، قهرمان اوپن آمریکا ۲۰۱۷ نیز با نایب‌قهرمانی در پاریس، مبلغ ۱ میلیون ۱۲۰ هزار یورو کسب کرد. وی که ۱۰ ماه پیش در رتبه‌ی ۹۵۷ قرار داشت، با رسیدن به فینال اوپن فرانسه، در رده‌بندی جدید در جایگاه چهارم خواهد ایستاد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید