تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۸؛ رویارویی نادال و دل‌پوترو در مرحله‌ی نیمه‌پایانی/ هالپ و استیونس حریف یک‌دیگر در فینال شدند

0

تنیسفا: در دوازدهمین روز از مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال و خوان مارتین دل‌پوترو به ترتیب با پیروزی مقابل دیگو شوارتزمن و مارین چیلیچ، حریف یک‌دیگر در مرحله‌ی نیمه‌پایانی شدند. در بخش زنان نیز اسلون استیونس و سیمونا هالپ با غلبه بر مدیسون کیز و گاربینیه موگوروسا راهی دیدار پایانی مسابقات شدند.

رقابت‌های اوپن فرانسه روز گذشته با برگزاری ادامه‌ی دو دیدار باقی‌مانده از مرحله ۱/۴ پایانی مردان که به علت بارندگی نیمه‌تمام مانده بود، پیگیری شد و رافائل نادال اسپانیایی بر خلاف عملکرد دو روز قبل خود توانست با ارائه یک بازی برتر دیگو شوارتزمن را در ۴ ست (۲-۶ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴) از پیش رو بردارد.

رکورددار قهرمانی در آزاد فرانسه پس از بازی با ابراز رضایت از عملکرد خود گفت: «هجومی‌تر بازی کردم و سعی کردم با همان جدیت روز قبل (پس از اولین وقفه) کار را ادامه بدهم و فکر می‌کنم روند بازی تغییر کرد… البته دیه‌گو حریف سختی است و بازی با او همواره دشوار است. با این وجود، پس از اولین وقفه، من هجومی‌تر و با جدیت بیشتر کار را دنبال کردم و روند بازی به نفع من عوض شد.»

نادال که هرگز در دور نیمه‌پایانی و فینال مسابقات رولان گاروس شکست را تجربه نکرده (۲۰ پیروزی بدون شکست)، در مورد بازی کردن در چند روز پیاپی توضیح داد: «من قبلا هم در پاریس تجربه چند بازی پشت سر هم را داشتم؛ امیدوارم که آمادگی‌اش را داشته باشم. واقعا باور دارم که آماده هستم.»

ماتادور اسپانیایی در مرحله‌ی نیمه‌پایانی باید با خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی دیدار کند. دل‌پوترو نیز روز گذشته در ۴ ست برابر مارین چیلیچ کروات به برتری دست یافت و برای دومین بار به دور نیمه‌نهایی اوپن فرانسه رسید. (نتیجه: ۵-۷ ۳-۶ ۷-۶ ۶-۷)

برج تاندیل که چند هفته پیش حضورش در رولان گاروس در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، در همین خصوص عنوان کرد: «بسیار خوشحال هستم که با بازی کردن در اینجا، تصمیم درست را اتخاذ کردم. اوضاعم خوبم است. واضح است که چند هفته پیش انتظار نداشتم به مرحله‌ی نیمه‌نهایی برسم. اما حالا اینجا هستم. از لحاظ بدنی مشکلی ندارم و امیدوارم که برای دیدار فردا آماده باشم.»

تنیس‌باز آرژانتینی افزود: «همه می‌دانند که دو سال پیش نزدیک بود ورزش را کنار بگذارم. اما هرگز تسلیم نشدم. هر روز تلاش ‌کردم تا مشکل مچ دستم را برطرف کنم و همین کار را هم کردم و حالا به آینده امیدوار هستم.»

گفتنی است دل‌پوترو با برد در روز گذشته بار دیگر پس از ۴ سال خود را در جمع ۴ نفر برتر تنیس جهان خواهد دید.

نادال و دل‌پوترو امروز برای پانزدهمین بار با یک‌دیگر به رقابت خواهند پرداخت. تنیس‌باز اهل مایورکا با پیروزی در ۹ مسابقه نسبت حریف خود برتری دارد.

در دیدارهای بخش زنان، سیمونا هالپ با پیروزی ۰-۲ (۴-۶ ۱-۶) برای دومین سال متوالی به فینال گرند اسلم آزاد فرانسه رسید. اسلون استیونس آمریکایی نیز با عبور از سد هم‌وطنش مدیسون کیز (۴-۶ ۴-۶)، حریف هالپ در دیدار پایانی شد.

برنامه روز سیزدهم گرند اسلم آزاد فرانسه – جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ – منصور بهرامی، اسطوره تنیس جهان امروز بازی خواهد داشت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید