تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۸؛ صعود موگوروسا و هالپ به دور نیمه‌پایانی/لغو دیدارهای بخش مردان به دلیل باران

0

تنیسفا: در یازدهمین روز از مسابقات گرند اسلم آزاد فرانسه، بارش باران دیدارهای دور ۱/۴ پایانی بخش مردان در بالای جدول را به روز بعد موکول کرد. در بخش زنان گاربینیه موگوروسا و سیمونا هالپ به ترتیب با غلبه بر ماریا شاراپووا و انجلیک کربر، حریف یک‌دیگر در مرحله‌ی نیمه‌نهایی شدند.

رقابت‌های اوپن فرانسه ۲۰۱۸ روز گذشته در حالی ادامه یافت که بارش باران در شهر پاریس، دو دیدار باقی‌مانده از دور یک‌چهارم پایانی بخش مردان را با مشکل مواجه کرد؛ مسابقه‌ی رافائل نادال و دیگو شوارتزمن که در ست دوم در ورزشگاه فیلیپ شاتریه در حال پی‌گیری بود به دلیل شرایط بد آب و هوایی به امروز موکول شد. دیدار خوان مارتین‌ دل‌پوترو و مارین چیلیچ که به صورت هم‌زمان (تای‌بریک ست نخست) در ورزشگاه سوزان لنگلن انجام می‌شد نیز به علت باران لغو و به امروز موکول گشت.

اما در مسابقات بخش زنان که پیش‌تر انجام شد، گاربینیه موگوروسا به قهرمان دو دوره رولان گاروس امان نداد و در دو ست پیاپی موفق شد (۱-۶ ۲-۶) ماریا شاراپووا را در هم بکوبد و برای چهارمین بار به مرحله‌ی نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد.

موگوروسا پس از بازی در مورد نحوه‌ی بازی خود با تنیس‌باز پرآوازه‌ی روس گفت: «هجومی بودن بخشی از بازی من است و وقتی شما با کسی مواجه می‌شید که او نیز هجومی بازی می‌کند، مهم این است که چه کسی کنترل را در دست دارد و چه کسی از اولین فرصت استفاده می‌کند. تمرکز من بر این بود که در هر امتیاز و هر گیم برنده شوم.»

تنیس‌باز اسپانیایی در مرحله‌ی بعد باید به مصاف سیمونا هالپ، بخت نخست قهرمانی برود. هالپ رومانیایی نیز روز گذشته با وجود واگذاری ست نخست به آنجلیک کربر، در ست‌های دوم و سوم به راحتی به پیروزی رسید (۲-۶ ۳-۶ ۷-۶) تا بار دیگر خود را در جمع ۴ نفر برتر اوپن فرانسه ببیند.

هالپ نیز پس از بازی در مورد نبرد خود با کربر صحبت کرد: «بازی کردن با او (کربر) همواره سخت است. بازی‌های ما همیشه سه ساعته می‌شود بنابراین من همواره خودم را برای این موضوع آماده می‌کنم. پس از ست نخست من قوی ماندم و هرگز بازی را رها نکردم.»

دیدارهای نیمه‌پایانی بخش زنان رولان گاروس امروز در ورزشگاه فیلیپ شاتریه انجام خواهد شد و در آن، پس از دیدار رافائل نادال و دیگو شوارتزمن، ابتدا سیمونا هالپ و گاربینیه موگوروسا به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. در مسابقه‌ی بعدی نیز جدال تمام‌آمریکایی اسلون استیونس و مدیسون کیز برگزار خواهد شد.

برنامه روز دوازدهم گرند اسلم آزاد فرانسه – پنج‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ – زمان‌ها به وقت ایران است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید