الکساندر زورف با غلبه بر دومینیک تیم قهرمان مسترز مادرید شد

0

تنیسفا: الکساندر زورف با پیروزی برابر دومینیک تیم به عنوان قهرمانی رقابت‌های تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مادرید دست یافت.

در دیدار فینال مسابقات تنیس آزاد مادرید که شب گذشته برگزار شد، الکساندر زورف تنیس‌باز جوان آلمانی موفق شد با غلبه بر دومینیک تیم اتریشی، سومین قهرمانی مسترز دوران ورزشی‌اش را کسب کند.

ستاره ۲۱ ساله تنیس جهان که در ۵ مصاف قبلی خود مقابل تیم ۴ بار تن به شکست داده بود، در این دیدار موفق شد رقیب اتریشی‌اش را با نتایج (۴-۶ ۴-۶) از پیش رو بردارد و برای اولین بار او را در خاک شکست دهد.

زورف پس از قهرمانی در مادرید گفت: «در مجموع از عملکردم راضی هستم و خوشحالم که توانستم سومین عنوان مسترزم را کسب کنم. امسال تا اینجای کار نتایج خوبی در فصل خاک کسب کرده‌ام و امیدوارم بتوانم این روند را در مسابقات رم نیز ادامه بدهم.»

مرد شماره ۳ تنیس جهان که هفته گذشته نیز در مسابقات مونیخ جام قهرمانی را بالای سر برد، ادامه داد: «طی ۱۰ روز گذشته دو قهرمانی به دست آوردم که دستاورد بزرگی برای من است.»

زورف که با نام «ساشا» نیز شناخته می‌شود، با این قهرمانی پس از چهار غول دنیای تنیس (فدرر، نادال، جوکوویچ و ماری) به تنها بازیکنی در میان تنیس‌بازان فعال کنونی تبدیل شد که حداقل سه قهرمانی مسترز در کارنامه دارد.

قهرمانی در مادرید، ۱۰۰۰ امتیاز و مبلغ ۱,۱۹۰,۴۹۰ یورو جایزه نقدی برای زورف به ارمغان آورد. تیم نیز که همانند سال گذشته به نایب‌قهرمانی بسنده کرد، ۶۰۰ امتیاز و مبلغ ۵۸۳,۷۲۵ یورو جایزه دریافت کرد.

گفتنی است زورف در مسابقات مسترز رم که از روز گذشته آغاز شده است به عنوان مدافع عنوان قهرمانی حضور خواهد داشت.

اضافه می‌شود در بخش زنان مسابقات مادرید نیز پترا کویتووا تنیس‌باز اهل چک توانست با غلبه بر کیکی برتنز هلندی، برای سومین بار فاتح این رقابت‌ها شود و ۲۴مین قهرمانی دوران ورزشی‌اش را جشن بگیرد. این بزرگترین عنوان کویتووا پس از حادثه‌ مجروح شدنش توسط یک سارق در سال ۲۰۱۶، به حساب می‌آید.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید