تنیس فا

دومینیک تیم با غلبه بر رافائل نادال در مسترز مادرید، نوار شکست‌ناپذیری ماتادور در خاک را پاره کرد/بازگشت فدرر به صدر رده‌بندی جهانی

0

تنیسفا: رافائل نادال، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات مسترز مادرید با قبول شکست مقابل دومینیک تیم اتریشی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در مهم‌ترین دیدار دور یک‌چهارم پایانی مسابقات مسترز مادرید، دومینیک تیم اتریشی، نفر هفتم جهان دست به کار بزرگی زد و رافائل نادال، قهرمان پنج دوره این رقابت‌ها را در برابر دیدگان هواداران مادریدی با نتایج (۳-۶ ۵-۷) از پیش رو برداشت.

ستاره اسپانیایی تنیس جهان در حالی این مسابقه را واگذار کرد که حدود دو هفته پیش توانسته بود در مرحله یک‌چهارم پایانی مسترز مونته‌کارلو، تیم را در مسابقه‌ای یک‌طرفه شکست دهد.

با شکست امروز نادال، نوار پیروزی‌های متوالی وی در خاک، پس از ۲۱ مسابقه و ۵۰ ست، پاره شد. نادال پس از شکست مقابل تیم در مسترز رم سال گذشته، هیچ مسابقه‌ای را بر روی خاک واگذار نکرده بود.

شکست امروز نادال هم‌چنین موجب شد تا او صدر جدول رده‌بندی را بار دیگر به راجر فدرر سوییسی واگذار کند.

در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه آینده منتشر می‌شود، فدرر با ۸۶۷۰ امتیاز به صدر جدول باز خواهد گشت. گفتنی است نادال با قهرمانی در مسابقات مسترز رم که هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد، می‌تواند جایگاه نخست را از رقیب دیرینه‌اش پس بگیرد.

نادال که امسال در مسابقات مسترز مونته‌کارو و ۵۰۰ امتیازی بارسلونا برای ۱۱ـمین بار جام قهرمانی را بالای سر برد، در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی در مورد شرایط بازی در مادرید به خبرنگاران گفت: «شرایط در مادرید متفاوت است (به دلیل ارتفاع از سطح دریا). توپ اینجا بیشتر پرواز می‌کند. از ابتدا تا انتهای مسابقه تقریبا هیچ امتیازی در کنترل من نبود.»

وی در مورد شکست خود اظهار داشت: «اتفاق خاصی نیفتاده. ۵۰ ست متوالی را روی خاک بردم و حالا شکست خوردم. قصد ندارم برای این شکست، چیزهای زیادی را در بازی‌ام تغییر دهم.»

دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم در مورد از دست دادن صدرنشینی جدول رده‌بندی افزود: «قطعا ترجیح می‌دهم که شماره یک باشم تا شماره دو. همانطور که شماره دو بودن بهتر از شماره پنج بودن است. اما مهم‌ترین از هر چیز برای من این است که خوشحال و سلامت باشم.»

گفتنی است نادال و تیم در صورت پیروزی در دو مسابقه نخست خود در مسترز رم، مجددا در دور یک‌چهارم پایانی حریف یک‌دیگر خواهند شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید