تنیس فا

«لا اون دسیما» برای ماتادور؛ رافائل نادال با شکست کی نیشیکوری، برای ۱۱ـمین بار فاتح مسترز مونته‌کارلو شد

0

تنیسفا: رافائل نادال با پیروزی ۰-۲ مقابل کی نیشیکوری، برای ۱۱ـمین بار فاتح‌ رقابت‌های مسترز مونته‌کارلو شد و یک رکورد تاریخی دیگر از خود به جای گذاشت.

دیدار فینال مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مونته‌کارلو بین رافائل نادال و کی نیشیکوری برگزار گردید و در پایان، ماتادور اسپانیایی با کسب پیروزی قاطع مقابل تنیس‌باز ژاپنی موفق شد ۱۱ـمین جام قهرمانی خود در این مسابقات را به دست آورد. (نتیجه ۲-۶ ۳-۶)

نادال که برای ۵ـمین بار توانست بدون از دست دادن حتی ۱ ست، به مقام قهرمانی نخستین مسترز خاک فصل برسد، آمار خود در رویارویی با نیشیکوری را نیز به ۱۰ پیروزی و ۲ شکست بهبود بخشید.

سلطان زمین‌های خاک رس پس از کسب ۷۶ـمین جام دوران ورزشی خود گفت: «امروز کمی تاکتیکم را تغییر دادم و بهتر از دیروز بازی کردم. البته در ابتدای مسابقه اشتباهاتی را مرتکب شدم… بهترین مسابقه‌ام در این تورنمنت را در مقابل دومینیک تیم انجام دادم… این قهرمانی‌ها برای همیشه ادامه نخواهد داشت. من سعی می‌کنم تا مادامی که قادر به بازی کردن هستم با همین عشق و علاقه به کارم ادامه دهم.»

نادال با این پیروزی، تعداد عناوین خود در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی را به عدد ۳۱ رساند و با عبور از جوکوویچ (۳۰ عنوان) رکوردار قهرمانی در این رقابت‌ها شد.

اسطوره‌ی اهل مایورکا از مسابقات گرند اسلم رولند گروس سال گذشته تا به امروز هیچ ستی را در زمین‌های خاک رس از دست نداده است. او ۳۶ ست اخیر خود روی خاک را با پیروزی پشت سر گذاشته و در هیچ یک از این ست‌ها نیز بیشتر از ۴ گیم واگذار نکرده است.

دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم با برد در دیدار امروز، ضمن کسب ۱۰۰۰ امتیاز و ۹۳۵,۳۸۵ یورو جایزه‌ی نقدی، موفق شد صدرنشینی خود در رده‌بندی جهانی را حداقل برای یک هفته دیگر حفظ کند. او در صورتی که موفق به دفاع از عنوان قهرمانی خود نمی‌شد، جایگاه شماره یک جدول را به رقیبش فدرر واگذار می‌کرد. نادال هم‌چنین تعداد هفته‌های صدرنشینی‌اش را به ۱۷۱ رساند و در رده‌بندی رکورداران صدرنشینی از جان مکنرو (۱۷۰ هفته) عبور کرد.

اضافه می‌شود نادال در مسابقات ۵۰۰ امتیازی بارسلونا که از فردا آغاز می‌شود نیز به دنبال کسب ۱۱ـمین جام خود خواهد بود.

محصولات تنیس مرتبط با رافائل نادال

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید