تنیس فا

جان ایزنر با غلبه بر الکساندر زورف، قهرمان مسابقات مسترز مایمی ۲۰۱۸ شد.

0

تنیسفا: جان ایزنر با شکست الکساندر زورف به مقام قهرمانی رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مایمی دست یافت.

روز گذشته دیدار پایانی مسابقات تنیس مسترز مایمی ۲۰۱۸ با قضاوت علی نیلی، داور نشان طلای کشورمان برگزار گردید و جان ایزنر، بازیکن بلندقامت آمریکایی، به رغم واگذار کردن ست اول، موفق شد با پیروزی در دو ست بعدی حریف جوان آلمانی خود را شکست دهد و برای نخستین بار جام قهرمانی یک تورنمنت مسترز را بالای سر ببرد. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۷-۶)

علی نیلی، داور دیدار فینال رقابت‌های مسترز مایمی

او در راه رسیدن به ۱۳ـمین قهرمانی دوران ورزشی‌اش که مهم‌ترین آن‌ها نیز به شمار می‌رود، ییری وسلی، میخاییل یوژنی، مارین چیلیچ، هیئون چونگ و خوان مارتین دل‌پوترو را از پیش رو برداشت.

با ۳۲ سال و ۱۱ ماه سن، ایزنر مسن‌ترین بازیکنی است که برای اولین بار فاتح یک تورنمنت ۱۰۰۰ امتیازی مسترز می‌شود.

بازیکن ۲۰۸ سانتی‌متری اهل کارولینای شمالی، پس از قهرمانی گفت: « شما نمی‌توانید چنین بردی در میان چنین جمعیتی و با آن حال و هوا را تکرار کنید. فوق‌العاده است. این تورنمنت، تاریخی غنی‌ پشت سر خود دارد؛ بهترین بازیکن‌ها در طی این سال‌ها اینجا بازی کرده‌اند. برای من و ساشا، سهیم شدن در زمینی که میزبان آخرین دیدار انفرادی مردان بود، فوق‌العاده است. با توجه به شرایطی که در ورود به این تورنمنت داشتم، هرگز فکر نمی‌کردم که این لحظه را تجربه کنم.»

ایزنر هم‌چنین با پیروزی در مایمی، با ۸ پله صعود به جایگاه ۹ـم در جدول رده‌بندی تنیس مردان رسید. وی پیش‌تر در سال ۲۰۱۲ نیز تا این رده بالا آمده بود. قهرمانی در مایمی برای ایزنر، ۱۰۰۰ امتیاز و ۱,۳۴۰,۸۶۰ دلار جایزه نقدی را به ارمغان آورد.

گفتنی است که قهرمانی ایزنر در دومین مسترز سال در حالی به دست آمد که وی پیش از این تنها توانسته بود ۲ پیروزی را (در رده انفرادی) در فصل ۲۰۱۸ کسب نماید.

در بخش انفرادی زنان نیز اسلون استیونس با شکست یلنا اوستاپنکو در ۲ ست متوالی (۱-۶ ۶-۷)، عنوان قهرمانی مسابقات را از آن خود کرد. این بزرگترین عنوان استیونس ۲۵ ساله پس از قهرمانی در آزاد آمریکا به حساب می‌آید.

رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی مایمی از سال ۲۰۱۹ از محل فعلی خود (کراندون پارک در کی‌بیسکین) نقل مکان کرده و به استادیوم هارد راک خواهد رفت.

نمایی از محل جدید رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی مایمی در سال ۲۰۱۹

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید