تنیس فا

فدرر با شکست مقابل کوکیناکیس در مسترز مایمی صدر رده‌بندی جهانی را از دست داد

0

تنیسفا: راجر فدرر با پذیرش شکست مقابل تنسی کوکیناکیس از گردونه رقابت‌های مسترز مایمی کنار رفت و صدر جدول را از دست داد.

راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی مسترز مایمی روز گذشته در مرحله‌ی دوم مسابقات به مصاف تنسی کوکیناکیس، شماره ۱۷۵ جهان رفت و در پایان با شکست مقابل این تنیس‌باز ۲۱ ساله‌ی اهل استرالیا وداع زودهنگاهی با رقابت‌ها داشت. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶ ۶-۳)

فدرر با این شکست، جایگاه نخست جدول رده‌بندی را از دست داد و به رتبه‌ی دوم سقوط کرد.

تنیس‌باز اهل بازل پس از باخت بلافاصله در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و اعلام کرد که همانند سال گذشته، در هیچ یک از رقابت‌های فصل خاک (شامل گرند اسلم آزاد فرانسه) شرکت نخواهد کرد. او درباره‌ی این شکست به خبرنگاران گفت: «امروز بد بازی کردم و استحقاق از دست دادن جایگاه شماره یک را داشتم… هفته پیش هم خوب نبودم، باید بفهمم مشکل کجاست و برای این کار فرصت دارم… من مثبت می‌اندیشم؛ هر مسابقه یک فرصت است. البته ناراحتم که امروز نتوانستم راهی برای پیروزی پیدا کنم. ولی در اینطور مواقع، شما باید مدتی استراحت کنید تا از مسابقات دور باشید. سپس به زمین تمرین برمی‌گردید و کار را مجددا آغاز می‌کنید…»

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم با باخت مقابل کوکیناکیس، برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به این سو، ۲ شکست متوالی را تجربه کرد. هم‌چنین با حذف فدرر از مسترز مایمی ۲۰۱۸، برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ به این سو، هیچ یک از بازیکنان موسوم به «بیگ ۴» در دور سوم یک تورنمنت مسترز حضور ندارند.

به این ترتیب در رده‌بندی جدید که دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده منتشر می‌شود، رافائل نادال اسپانیایی بار دیگر نفر اول تنیس جهان خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید