تنیس فا

نبرد ITF و ATP بر سر برگزاری جام جهانی تنیس!

0

تنیسفا: تنها چند هفته پس از اینکه فدراسیون جهانی تنیس (ITF) اعلام کرد قصد برگزاری مسابقاتی تحت عنوان «جام جهانی تنیس» را دارد، اتحادیه تنیس مردان جهان (ATP) نیز از راه‌اندازی تورنمنتی مشابه خبر داد.

بیشتر بخوانید: جام جهانی تنیس جایگزین دیویس کاپ در گروه جهانی خواهد شد.

این تورنمنت که انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۰ آغاز به کار کند، قرار است در هفته اول ماه ژانویه و در استرالیا برگزار شود تا بازیکنانی که برای حضور در گرند اسلم آزاد استرالیا به نیم‌کره جنوبی سفر می‌کنند بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند.

در مقابل، فدراسیون جهانی تنیس بنا دارد «جام جهانی تنیس» را در پایان هر فصل برگزار کند که از نظر زمانی، فاصله زیادی با تورنمنت پیشنهادی ATP نخواهد داشت. همین مسئله گنجاندن هر دو تورنمنت را در تقویم مسابقات، به یک چالش جدی بین این دو نهاد تبدیل کرده است.

جیمی ماری که یکی از اعضای شورای بازیکنان است در همین مورد گفت: «برگزاری دو جام جهانی شدنی نیست. به نظر می‌رسد هر کدام که سریع‌تر بتوانند طرح خود را به صورت رسمی اعلام کنند، موفق خواهند شد.»

فدراسیون جهانی تنیس برای تصویب نهایی طرح برگزاری جام جهانی به رای ۲/۳ اعضای مجمع عمومی خود نیاز دارد. اما از آنجاکه جلسه سالانه این مجمع در ماه آگوست برگزار می‌شود، ATP فرصت خواهد داشت تا در این مدت طرح خود را نهایی و اعلام کند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید