فدرر با شکست دیمیتروف، قهرمان مسابقات ۵۰۰ امتیازی روتردام شد

0

تنیسفا: راجر فدرر با شکست گریگور دیمیتروف در ۲ ست متوالی، عنوان قهرمانی مسابقات ۵۰۰ امتیازی روتردام را از آن خود کرد.

دیدار فینال مسابقات ۵۰۰ امتیازی روتردام روز گذشته برگزار شد و در پایان، راجر فدرر موفق شد در دیداری یک‌طرفه و با نتایج (۲-۶ ۲-۶) گریگور دیمیتروف را مغلوب کند و برای سومین بار جام قهرمانی رقابت‌های روتردام را بالای سر ببرد.

به این ترتیب تنیس‌باز ۳۶ ساله که پیش از این با صعود به دور نیمه‌نهایی، صدرنشینی خود در رده‌بندی جدید را مسجل کرده بود، با شکست دیمیتروف در فینال هفته‌ی رویایی خود در روتردام را تکمیل کرد.

اسطوره‌ی سوییسی که ۹۷ـمین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود را کسب نمود، از امروز رسما جای نادال را در صدر جدول گرفت‌ تا پس از ۵ سال و ۱۰۶ روز مجددا مرد شماره یک تنیس جهان لقب بگیرد.

فدرر پس از قهرمانی در روتردام گفت: «قطعا یکی از هفته‌هایی است که هرگز در زندگی‌ام فراموش نخواهم کرد. ۹۷ـمین جام قهرمانی و بازگشت به صدر جدول برایم غیرقابل‌باور و بسیار ویژه است.»

تنیس‌باز اهل بازل در خصوص بازی فینال نیز اظهار داشت: «انتظار داشتم روز سختی در پیش داشته باشم. گریگور بازیکن و ورزشکار فوق‌العاده‌ای است و در ماه‌های اخیر بسیار خوب ظاهر شده است. فکر نمی‌کردم این نتیجه رقم بخورد. او به نظر از مشکلی رنج می‌برد ولی نگذاشتم این موضوع بر عملکرد من تاثیر بگذارد. امروز قادر بودم هر چه را که می‌خواستم در زمین به اجرا دربیاورم و از این بابت خوشحالم.»

فدرر که در فصل ۲۰۱۸ تاکنون متحمل هیچ شکستی نشده، با این قهرمانی ۵۰۰ امتیاز کسب کرد و مبلغ ۴۰۱,۵۸۰ یورو جایزه‌ی نقدی مسابقات را نیز با خود به خانه برد. او هم‌چنین تعداد قهرمانی‌های خود در مسابقات ۵۰۰ امتیازی را به عدد ۲۰ رساند و از رافائل نادال اسپانیایی پیشی گرفت.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید