تیم ملی تنیس ایران با شکست مقابل هنگ‌کنگ، از راه‌یابی به مرحله‌ی دوم مسابقات گروه ۲ دیویس کاپ آسیا و اقیانوسیه بازماند.

0

تنیسفا: تیم ملی تنیس ایران با پذیرش شکست مقابل تیم هنگ‌کنگ از صعود به مرحله‌ی دوم رقابت‌های جام دیویس بازماند.

دور نخست از مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸ در گروه ۲‌ آسیا/اقیانوسیه، روز گذشته و امروز در استادیوم ویکتوریا پارک هنگ کنگ انجام شد و تیم ملی تنیس ایران در مجموع با نتیجه ۰-۴ از تیم هنگ‌کنگ شکست خورد.

در روز اول و در نخستین دیدار، شاهین خالدان ملی‌پوش کشورمان مقابل آنتونی جکی تنگ به میدان رفت و به رغم نمایشی خوب و پایاپای، بازی را با نتیجه (۴-۶ ۶-۷) به حریف خود واگذار کرد. در مسابقه دوم نیز محسن حسین‌زاده دو بر صفر (۳-۶ ۲-۶) مقابل هنگ کیت ونگ مغلوب شد.

در روز دوم، بازی دونفره برگزار شد و تیم ایران که برای زنده‌نگه‌داشتن امیدش به صعود، به پیروزی در این مسابقه نیاز داشت با ترکیب انوشا شاه‌قلی و اشکان شکوفی برابر چون هون ونگ و پاک لونگ یئونگ قرار گرفت و با نتیجه ۰-۶ و ۲-۶ بازی را واگذار کرد تا با قبول سومین شکست، در نتیجه کلی نیز بازنده شود.

در آخرین مسابقه که جنبه تشریفاتی پیدا کرده بود نیز امیرحسین بادی ملی‌پوش جوان کشورمان از اسکایلر باتس شکست خورد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶)

به این ترتیب، تیم ایران در مجموع با نتیجه ۴-۰ مغلوب هنگ‌کنگ شد و‌ مانند سال گذشته‌ از صعود به دور دوم بازماند. تیم کشورمان برای بقا در گروه دوم، باید در دیدار پلی‌آف به مصاف تیم چین تایپه برود. این دیدار در روزهای ۱۸ و ۱۹ فروردین ۹۷ در چین تایپه برگزار خواهد شد.

اضافه می‌شود مصطفی صالح و فرشاد صفتی به ترتیب سرمربی‌گری و سرپرستی تیم ایران را در این دیدار به عهده داشتند.

تیم هنگ‌کنگ نیز در مرحله دوم با تیم لبنان روبرو خواهد شد. در مسابقات دیگر این گروه نیز تیم‌های فیلیپین و تایلند به ترتیب با شکست تیم‌های اندونزی و سری‌لانکا، حریف یک‌دیگر در مرحله‌ی دوم شدند.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید